• Apel Rady Rodziców

• Szanowni Państwo, zwracamy się z gorącą prośbą o wpłaty na rzecz Rady Rodziców.

Wpłacone środki wracają do Państwa dzieci w postaci nagród, zapomóg czy też np. wyposażenia szkoły (kanapy na korytarzach).

Pełna informacja dot. wydatkowanych środków dostępna jest w zakładce Rady Rdziców na stronie naszego liceum.

Gromadzone środki pozwolą nam na jeszcze większe wsparacie mlodzieży, na realizację ich pasji i zateresowań.Wystarczy wspomnieć teatr szkolny, zespół muzyczny czy też naszych sportowców.

Dziękujemy i zachęcamy Państwa do współpracy.

Przewodnicząca Rady Rodziców Eva Gołębiewska.

• Warsztaty "Chemia w małej skali"

• Chemia – wspaniała, a zarazem niezwykle wciągająca nauka. Zdumiewa nas w każdej swojej odsłonie. Doświadczenie jest jej nieodłącznym elementem. Nasze najbliższe otoczenie  skrywa wiele ciekawych substancji, z którymi można eksperymentować, ukazuje niebywałe reakcje chemiczne, których nie widzimy w szkole.  Właśnie  z taką chemią mieli do czynienia w dniach 17 i 18 kwietnia nasi maturzyści z klas 3f i 3g. W naszej szkole odbyły się warsztaty „Chemia w małej skali” Zajęcia miały za zadania wspomóc doświadczalnie nauczanie chemii. Eksperymenty niejednokrotnie wykonywane były z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym. Uczniowie pracowali z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększało bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejszało czas jego przeprowadzenia i umożliwiało dokładniejsze omówienie. Trzecioklasiści mieli mnóstwo zabawy jednocześnie przygotowując się do egzaminu maturalnego.

• Dzień otwarty

• Szanowni Państwo, :spotkanie informacyjne dla gimnazjalistów odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

Informacje dotyczące naboru znajdziecie Państwo w zakładce :

• Krwiodawstwo

• Szanowni Państwo, z dumą informujemy, iż nasi uczniowie w akcji krwiodawstwa w naszym Liceum oddali 10,43 litra krwi.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za ten odruch serca i podzielenie się tym najcenniejszym darem.

• Lekcja modelowa dla nauczycieli j. obcych

• W dniu dzisiejszym, odbyła się w naszym Liceum lekcja modelowa dla nauczycieli języków obcych. Zajęcia organizowane były przez WCIES i UW.

• Alexander Wlodawer - matura 1963

• Szanowni Państwo, umieszczamy publikację o naszym absolwencie Panu Alexandrze Wlodawerze, zamieszczoną w ACA (American Crystallographic Association). Zachęcamy do lektury.

Wlodawer_living_history.pdf

• UWAGA !!! Konkurs

• Ogłaszamy konkurs na film reklamowy dot. jubileuszu 95-lecia szkoły (15-25 sec). Główną narodą będzie emisja nagrodzonego filmu przez 2 tygodnie na monitorach zainstalowanych w tramwajach warszawskich. Filmy prosimy dostarczyć do 13.04.2018 r do drektora Grzegorza Mazura. Specyfikacja techniczna filmu dostępna jest u dyrektora. Zapraszamy do udziału w konkursie.

• "Wizyta Starszej Pani" - premiera

• Kulminacją Międzynarodowego Dnia Teatru była premiera "Wizyty Starszej Pani" Friedricha Durrenmatta, w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego "Wysienki" pod kierunkiem Pani prof. Małgorzaty Wysieńskiej.

Dziękujemy i liczymy na kolejne przedstawienia.

• Akcja Honorowego Krwiodawstwa

• W dniu dzisiejszym w naszym Liceum odbywa się akcja Honorowego Krwiodawstwa. Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy podzielili się tym najcenniejszym darem.

• Certyfikat - "Wars i Sawa"

• Nasze Liceum uhonorowane jest Certyfikatem Szkoły Wspierającej Uzdolniownych "Wars i Sawa".

• Międzynarodowy Dzień Teatru w III LO

• Przedstawiamy fotorelację z Międzynarodowego Dnia Teatu w naszym Liceum. Miło było nam gościć Panią Grażynę Orzechowską-Mikulską - z-cę Burmistrza Dzielnicy Wola oraz Panią Mariolę Zielińską - Naczelnika Wydziału Oświaty naszej dzielnicy.

• Gazetka szkolna - Rogalik

• Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym oddano prima aprilisowy numer gazetki szkolnej.

• Weronika Matyka - delegatem um w Kijowie

• W dniach 13-16 marca 2018 roku, uczennica naszej szkoły, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy- Weronika Matyka była delegatem urzędu m.st. Warszawy i przedstawicielem młodzieży na spotkaniach w Kijowie na Ukrainie. Młodzież wraz z urzędnikami Warszawy i Kijowa przygotowywała projekt międzynarodowy, który rozpocznie się w Warszawie na początku roku szkolnego 2018/2019. Weronika brała udział w spotkaniach z władzami Kijowa, z uczniami najlepszych ukraińskich szkół, czy z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających z lub dla młodzieży. Ponadto miała przyjemność obejrzeć „Jezioro Łabędzie” w Ukraińskim Balecie Narodowym.

Rangę wydarzenia podkreśla fakt, że w tej samej delegacji uczestniczyli:

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy- pan Mirosław Sielatycki, Naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Śródmieście- pan Łukasz Kasprzak, Panie Dyrektor trzech warszawskich szkół zawodowych oraz doradca MRW- pani Agata Gos.

• Pielgrzymka maturzystów

• 15 marca 2018 odbyła się pielgrzymka chętnych uczniów klas trzecich na Jasną Górę. Organizacją zajmują sie nasi katecheci o. Maciej Nowak i Pan Marek Żylak

• Wizyta w Sejmie

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w Sejmie.

13 marca 2018 roku, uczniowie klasy 2 b odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

• WIELKANOCNA AKCJA PACZKA 2018

Pomoc Polakom mieszkającym na Białorusi - dary zbieramy do 5 marca 2018 r. Za dotychczasowe serdecznie wszystkim dziękujemy