• ECO z Twoją WOLĄ

• EKO z Twoją WOLĄ

przedstawiamy plan działań w ramach projektu EKO z Twoją Wolą w wolskich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Eko_z_twoja_Wola_17.02.2021.pdf

Eko_z_Twoja_Wola_dzialania_placowek.pdf

"Czysta Wola" - akcja ekologiczna - 29 marca 2022 r.

"Czysta Wola" - album fotograficzny

Eco z wolą - Eko-ludki

EKO z Twoją Wolą

W zakładce tej będą umieszczane działania w zakresie edukacji ekologicznej.Ozdoby choinkoweBombka zrobiona ze zużytej żarówki i starych korali oraz ozdoby z patyków i starych guzików.

Gratulujemy poomysłu i inwecji trwórczej :)

_____________________________________________________________________________________

Jedną nakrętką nie uda się zasponsorować wózka inwalidzkiego czy rehabilitacji dla osoby chorej. Uda się to jednak, jeśli skompletujesz kilka ton takich odpadów. Nakrętki zbierają już wszyscy. Chodzi o akcję społeczną, dzięki której pomożemy nie tylko środowisku.

Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych. Od kilku lat już nie tylko wolontariusze zbierają nakrętki po napojach czy detergentach – włączyły się w to także szkoły, urzędy i osoby prywatne. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na plastikowy granulat. Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.

Nasza młodzież zbiera nakrętki plastikowe ukierunkowane na różne potrzeby.

Ostatnio na pomoc niepełnosprawnej, 10 letniej Oli, poszkodowanej w wypadku samochodowym.

Zbieramy także baterie, które przekazywane są do utylizacji.

Nasze Liceum, posiada piękny ogród, który dzięki staraniom całej społeczności szkolnej, służy nie tylko uczniom czy pracownikom szkoły ale także okolicznym mieszkańcom w tym seniorom, którzy mogą relaksować się w pięknej scenerii naszej szkoły.

• ul.Rogalińska 2
      • metro: linia M2 (Rondo Daszyńskiego)
        bus: 102 (przystanek: Rogalińska) - 105,109,136, 155, 171, 178, 190 (przystanek: Szpital Wolski - kier.Płocka); 105,109, 155, 171, 178, 190 (przystanek: Szpital Wolski - kier.Rondo Daszyńskiego);
        tram: 10, 11,13, 26, 27 (przystanek: Płocka), SKM/KM - Warszawa Wola