• Aktualności

            • Wybory Rady Rodziców

            • Szanowni Państwo 24.10.2019 r. odbyły się wybory do Rady Rodziców na rok szkolny 2019/2020

              PREZYDIUM RADY RODZICÓW:

              Przewodnicząca

              Eva Gołębiewska (kl.3b)

              Wiceprzewodniczący

              Artur Karaś (kl.1ap)

              Sekretarz

              Mariola Figat-Kudlak (kl.3h)

              Skarbnik

              Honorata Zielińska-Ochman (kl.3f)

               Członkowie:

              Ewa Kotowska (kl.1ep)

              Justyna Goszcz (kl.1bp)

              Agnieszka Smolińska-Milewicz (kl.1gg)

               KOMISJA REWIZYJNA:

              Aneta Obrębska (kl.3g)

              Piotr Doroba (kl.1gp)

              Wybranym Rodzicom gratulujemy.  

            • Zebrania z rodzicami. Spotkanie Rady Rodziców.

            • Szanowni Państwo,

              24 października odbędą sie zebrania z rodzicami o godz. 17:30.

                 Rada  Rodziców  przypomina  o  pierwszym  w  tym roku  szkolnym  plenarnym  zebraniu, które odbędzie się we czwartek  24  października  2019 po  spotkaniach  klasowych  ok. godz. 18:30 w  auli (sala  106  na 1 piętrze)  Serdecznie  zapraszamy  wszystkich  Przedstawicieli  Rad  Oddziałowych

            • "Rowerem przez Warszawę" - fotorelacja

            • Szanowni Państwo,

              przedstawiamy fotorelację z premiery przedstawienia "Rowerem przez Warszawę" które odbyło się 10 października 2019 r.. Przedstawienie przygotował zespół teatralny "Wysienki" pod kierunkiem p. prof. Małgorzaty Wysieńskiej.

              Dziękujemy także p. prof. Markowi Żylakowi za przygotowanie fotorelacji z tego wydarzenia.

              Gratulujemy znakomitego przedstawienia i liczymy na więcej.....

            • Warsztaty rysunkowe z Marleną Sztamborską

            • Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty rysunkowe z absolwentką naszego liceum Marleną Sztamborską.

              Warsztaty odbędą się 18 października 2019 r (piątek) - o godz. 14:35 w galerii

            • Sukcesy sportowe !!! - GRATULACJE !!!

            • Reprezentacja  dziewcząt w sztafecie 7×800m zajęła 3 a chłopców 2 miejsce.

              Startowało 16 szkół.

              Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników.

              Reprezentacja naszego Liceum zajęła 3 miejsce w biegach przełajowych.

              Reprezentacja Sowińskiego chłopców zajęła 3 miejsce w Dzielnicy Wola 

            • Zebrania z rodzicami

            • Szanowni Państwo, 

              19 września 2019 r (czwartek), zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym, zebrania z rodzicami.

              Spotkanie z dyrekcją :

              Rodzice uczniów klas I - po szkole podst.(średnia sala gimnastyczna) - 17:00

              Rodzice uczniów klas I - po gimn. (średnia sala gimnastyczna) - 17:30

              Po spotkaniu, zebrania w wyznaczonych salach z wychowawcami

               

              Zebrania z rodzicami uczniów klas II (spotkanie z wychowawcami w wyzn. salach)

               

              Zebrania z rodzicami uczniów klas III 17:30 (spotkanie z wychowawcami w wyzn. salach). Po zebraniu z wychowawcami, spotkanie  z dyrekcją (ok. 18:15) - omówienie regulaminu matur (sala gimnastyczna)

               

            • Informacja Rady Rodziców

              • Zebranie  Komitetu  Studniówkowego  odbędzie  się  we  czwartek  19  września  2019  około  godz. 19:00.Wszystkich  zainteresowanych  zapraszamy.
              • Zebranie  Rady  Rodziców  odbędzie  się  po zebraniach  klasowych  w  dniu  24 października  2019  około  godz. 18:30.Serdecznie  zapraszamy Przedstawicieli  Rad  Oddziałowych.

              Dokumenty Rady Rodziców REGULAMIN_UCHWALY_I_ZESTAWIENIA_FINANSOWE__RR_18-19.pdf​​​​​​​

            • Absolwent Jan Penconek - kapitanem

            • 13 września 2019 r w Szkole Podstawowej Nr 104 im. Macieja Rataja odbyła się uroczystość pośmiertnego mianowania  na wyższy stopień oficerski por.Jana Penconka - absolwenta naszej szkoły,  poległego bohaterską śmiercią w dniu 13 września 1939 r. podczas obrony Kępy Oksywskiej.

              W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Dzielnicy Warszawa Wilanów - Pan Ludwik Rakowski, z-ca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola - Pan Robert Rafałowski, Komendant WKU Warszawa Mokotów oraz Pan Włodzimierz Kardasiewicz ze Stowarzyszenia Absolwentów "Sowińszczacy".

              Dziękujemy Uczniom szkoły oraz jej nauczycielom i dyrekcji, za przygotowanie wzruszającej oprawy muzyczno-recytatorskiej.

               

            • Klasa Akademicka - 2C

            • 2 września 2019 r. została podpisana umowa z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego o nawiązaniu współpracy pomiędzy naszymi instytucjami. 

              Z ramienia Wydziału Prawa i Administracji UW porozumienie podpisał prodziekan Wydziału Pan prof. dr hab. Sławomir Żółtek, opiekunem klasy z ramienia UW została Pani dr Magdalena Porzezińska.

              Patronatem została objęta klasa 2C a opiekunem z ramienia szkoły jest p.prof. Ewa Jarocka.

              Celem projektu jest rozpowszechnianie tradycji polskiej myśli prawnej.

              W ramach projektu, młodzież ma m.in. możliwość uczestnistwa w wycieczkach dydaktycznych do ważnych instytucji państwowych jak Sąd Najwyższy, Naczelny Sąd Administracyjny, ZUS, Trybunał Konstytucyjny.

              Możliwość uczestniczenia w wybranym wykładzie z przedmiotu System prawny  i zawody prawnicze, który prowadzony jest przez Prodziekana ds. studenckich, w charakterze współprowadzących w wykładzie uczestniczą pracownicy WPiA UW będący sędziami, adwokatami, radcami prawnymi, pracownikami Prokuratorii Generalnej RP, prokuratorami, ustawodawcami itp. Uczestnictwo w konkursach międzyszkolnych dla uczniów naszych Klas Akademickich.

              Uczniom tej klasy gratulujemy i liczymy na zaangażowanie.

            • Rozpoczęcie roku szkolnego

            • Drodzy Uczniowie, 

              rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. dla uczniów:

               

              Klasy I  (średnia sala gimnastyczna)  Po szkole podstawowej  godz. 09.00 
               

              Klasy I  (średnia sala gimnastyczna)  Po gimnazjum  godz. 10:00 

               

              Klasy II i III (w wyznaczonych salach) godz. 09:00