• Działania Wolontariatu

Wolontaria szkolny zbiera dla Kociego Domu Tymczasowego oraz dla schroniska w Józefowie.

Serdecznie dziękujemy za już podarowane paczki i puszki z karmą oraz koce i materace dla zwierząt.

• Zebrania z rodzicami

2 grudnia 2021 r. (czwartek), ze względu na sytuację epidemiczną, zebrania z rodzicami odbędą w trybie zdalnym. Szczegóły w dzienniku elektronicznym Librus.

• Wystawa w bibliotece szkolnej - ostatni dzień

• Jeszcze tylko do piątku 19.11.2021 r obejrzeć można niezwykle ciekawą ekspozycję poświęconą życiu i twórczości jednego z najbardziej rozpoznawalnych w kulturze światowej Polaków. Jaki iloraz inteligencji miał Lem? Czy lubił zwierzęta? Jaki sport go pasjonował?  Jakie książki napisał po kolei? Jak to było z chałwą i marcepanem? Czy w kosmosie jest miejsce na liryzm? Jakie miał zdolności oprócz literackich? Odpowiedź na te pytania i na wiele innych znajdziesz w bibliotece szkolnej na wystawie, którą przygotowały Panie Bibliotekarki a P. Agnieszka Bednarska – Pyć  z pasją opowie o jednym  z najważniejszych twórców XX /XX I wieku.

ROK 2021 ROKIEM STANISŁAWA LEMA

• Konkurs literacko-publicystyczny

• Zespół Humanistyczny i Biblioteka Szkolna naszego liceum organizują konkurs Wizjoner? Naukowiec? Marzyciel? Moralista? Stanisław Lem. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie:

Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia!

• Wyróżnienie dla naszego liceum

• miło  jest nam ponformować o przyznaniu naszemu liceum tytułu  "eTwinnig School 2021-2022"

Wszystkim zaangażowanym w ten projekt uczniom i nauczycielom dziękujemy :)

• Wybory Rady Rodziców

• Szanowni Państwo

21.10.2021 r. odbyły się wybory do Rady Rodziców na rok szkolny 2021/2022

Skład Prezydium Rady Rodziców na rok 2021/2022:

Przewodnicząca: Eva Gołębiewska kl. 2A

Z-ca:                      Artur Karaś (kl. 3Ap)

Skarbnik                Ewa Kotowska (kl. 3Ep)

Sekretarz              Justyna Goszcz (kl. 3Bp)

Członek                 Ineza Pletty (kl. 3Cp)

Skład Komisji Rewizyjnej na rok 2021/2022:

Przewodniczący: Piotr Doroba  (kl. 3Gp)

Z-ca:                      Dariusz Nowicki (kl. 1C)

Wybranym Rodzicom gratulujemy.

• Otwarte boiska

informujemy o godzinach, w jakich dostępne są boiska naszego liceum dla mieszkańców.

Więcej infoirmacji w znajdziecie Państwo z zakładce otwarte boiska.

• Brązowy medal w Mistrzostwach Dzielnicy Wola

Reprezentacja Sowińskiego zajęła III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy WOla w sztafecie 7 x 800 m.

Zawodnikom gratulujemy ;) a p. prof. Błażejowi Rymarczykowi dziękujemy za przygotowanie młodzieży.

• Czytanie Norwida

• Z przyjemnością informujemy, ze w dniu 4 października 2021 r. w auli odbyło się "Czytanie Norwida" w Sowińskim. Dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom języka polskiego za przygotowanie tego wydarzenia.

• Walne zebranie Rady Rodziców

zgodnie z tradycją, w dniu drugich spotkań z rodzicami, odbędzie się walne zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy Przedstawicieli Rad Oddziałowych (po jednym przedstawicielu z każdej z klasy) do Rady Rodziców,  we czwartek 21 października 2021 do auli sala nr 106 tuż po spotkaniach z nauczycielami (ok. 18:45)

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Drodzy Uczniowie,

10 i 13 września 2021 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydaci, którzy zgłosili się do wyborów to ludzie kreatywni, mający wiele ciekawych pomysłów, którymi chcą się z Wami dzielić, pełni pasji, chcący aktywnie działać na rzecz szkoły i społeczności szkolnej.

Są nimi:

1. Kacper Karaś (3AP)
              2. Liliana Abidli (1B)
              3. Maksymilian Witczak (3FP)
              4. Dawid Pawłowski (3AP)
              5. Aleksandra Konarska (1H)
              6. Aleksandra Łuczak (3AP)

Zapoznajcie się z ich propozycjami wyborczymi, które wiszą na tablicy ogłoszeniowej naszej szkoły

(przy MOS-ie).

Zapraszamy do głosowania na przerwach po 4,5,6 godzinie lekcyjnej !!!

10 i 13 września (piątek i poniedziałek), sala lekcyjna przy bufecie.

• Akcja "Podaj mydło"

Wszystkich uczniów zachęcamy do włączenia się do akcji zbiórki mydła dla Afryki.

Higiena na tym kontynencie to duży problem. Niestety, w krajach afrykańskich wiedza na temat związków między higieną a zdrowiem jest niewielka. Wolontariuszom pomagającym polskim misjonarzom zdarza się uczyć mycia rąk nawet dorosłe osoby. Powodem braku higieny jest nie tylko brak wiedzy, ale też niełatwa dostępność środków czystości. Stąd zbiórka kostek mydła.

Przyłącz się, i wesprzyj mieszkańców Afryki ;)

Kostki mydła można składać w sali 011 do końca 24 września u koordynatora akcji
              o. Macieja Nowaka CSsR