• Konkurs na stroik świąteczny

w szkolnym konkursie na "najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy" zwyciężył Szymon Milewicz z kl. IIIGG, natomiast nagroda wyróżnienia przypadła Karinie Świerczyńskiej z kl. IIG.

Gratulujemy zwycięzcom.

• Działania Wolontariatu

Wolontaria szkolny zbiera dla Kociego Domu Tymczasowego oraz dla schroniska w Józefowie.

Serdecznie dziękujemy za już podarowane paczki i puszki z karmą oraz koce i materace dla zwierząt.

2 grudnia 2021 r. (czwartek), ze względu na sytuację epidemiczną, zebrania z rodzicami odbędą w trybie zdalnym. Szczegóły w dzienniku elektronicznym Librus.

• Wystawa w bibliotece szkolnej - ostatni dzień

• Jeszcze tylko do piątku 19.11.2021 r obejrzeć można niezwykle ciekawą ekspozycję poświęconą życiu i twórczości jednego z najbardziej rozpoznawalnych w kulturze światowej Polaków. Jaki iloraz inteligencji miał Lem? Czy lubił zwierzęta? Jaki sport go pasjonował?  Jakie książki napisał po kolei? Jak to było z chałwą i marcepanem? Czy w kosmosie jest miejsce na liryzm? Jakie miał zdolności oprócz literackich? Odpowiedź na te pytania i na wiele innych znajdziesz w bibliotece szkolnej na wystawie, którą przygotowały Panie Bibliotekarki a P. Agnieszka Bednarska – Pyć  z pasją opowie o jednym  z najważniejszych twórców XX /XX I wieku.

ROK 2021 ROKIEM STANISŁAWA LEMA

• Konkurs literacko-publicystyczny

• Zespół Humanistyczny i Biblioteka Szkolna naszego liceum organizują konkurs Wizjoner? Naukowiec? Marzyciel? Moralista? Stanisław Lem. Szczegóły znajdziecie w Regulaminie:

Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy powodzenia!

• Wyróżnienie dla naszego liceum

• miło  jest nam ponformować o przyznaniu naszemu liceum tytułu  "eTwinnig School 2021-2022"

Wszystkim zaangażowanym w ten projekt uczniom i nauczycielom dziękujemy :)

• Wybory Rady Rodziców

21.10.2021 r. odbyły się wybory do Rady Rodziców na rok szkolny 2021/2022

Skład Prezydium Rady Rodziców na rok 2021/2022:

Przewodnicząca: Eva Gołębiewska kl. 2A

Z-ca:                      Artur Karaś (kl. 3Ap)

Skarbnik                Ewa Kotowska (kl. 3Ep)

Sekretarz              Justyna Goszcz (kl. 3Bp)

Członek                 Ineza Pletty (kl. 3Cp)

Skład Komisji Rewizyjnej na rok 2021/2022:

Przewodniczący: Piotr Doroba  (kl. 3Gp)

Z-ca:                      Dariusz Nowicki (kl. 1C)

Wybranym Rodzicom gratulujemy.

• Otwarte boiska

informujemy o godzinach, w jakich dostępne są boiska naszego liceum dla mieszkańców.

Więcej infoirmacji w znajdziecie Państwo z zakładce otwarte boiska.

• Brązowy medal w Mistrzostwach Dzielnicy Wola

Reprezentacja Sowińskiego zajęła III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy WOla w sztafecie 7 x 800 m.

Zawodnikom gratulujemy ;) a p. prof. Błażejowi Rymarczykowi dziękujemy za przygotowanie młodzieży.

• Czytanie Norwida

• Z przyjemnością informujemy, ze w dniu 4 października 2021 r. w auli odbyło się "Czytanie Norwida" w Sowińskim. Dziękujemy młodzieży oraz nauczycielom języka polskiego za przygotowanie tego wydarzenia.

• Walne zebranie Rady Rodziców

zgodnie z tradycją, w dniu drugich spotkań z rodzicami, odbędzie się walne zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy Przedstawicieli Rad Oddziałowych (po jednym przedstawicielu z każdej z klasy) do Rady Rodziców,  we czwartek 21 października 2021 do auli sala nr 106 tuż po spotkaniach z nauczycielami (ok. 18:45)

• Drodzy Uczniowie,

10 i 13 września 2021 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydaci, którzy zgłosili się do wyborów to ludzie kreatywni, mający wiele ciekawych pomysłów, którymi chcą się z Wami dzielić, pełni pasji, chcący aktywnie działać na rzecz szkoły i społeczności szkolnej.

Są nimi:

1. Kacper Karaś (3AP)
              2. Liliana Abidli (1B)
              3. Maksymilian Witczak (3FP)
              4. Dawid Pawłowski (3AP)
              5. Aleksandra Konarska (1H)
              6. Aleksandra Łuczak (3AP)

Zapoznajcie się z ich propozycjami wyborczymi, które wiszą na tablicy ogłoszeniowej naszej szkoły

(przy MOS-ie).

Zapraszamy do głosowania na przerwach po 4,5,6 godzinie lekcyjnej !!!

10 i 13 września (piątek i poniedziałek), sala lekcyjna przy bufecie.