• Razem możemy więcej

• Miło nam ogłosić, że otrzymaliśmy certyfikat "SZKOŁA Z ŻYCIEM" za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację akcji #KOMÓRKOMANIA.

Serdeczne podziękowana dla całej Społeczności szkolnej :)

• Wakacje :)

• Dyrekcja i Rada Pedagogiczna życzą wszystkim uczniom, spokojnych, bezpiecznych i zdrowych wakacji.

Czekamy na Was w szkole 1 września 2020 r;

• Zakończenie roku szkolnego dla klas I i II

Świadectwa promocyjne wychowawcy klas będą rozdawali na boisku szkolnym 26.06.2020 r. dla :

- uczniów klas I po szkole podstawowej - w godz. 09:00-10:00

- uczniów klas I po gimnazjum - godz. 10:00 - 11:00

- uczniów klas II - w godz. 11:00-12:00

w przypadku złych warunków atmosferycznych, świadectwa będą wydawane w wyznaczonych salach.

Uczniowie, którzy nie będą mogli odebrać świadectwa w wyznaczonych godz. będą mogli odebrać świadectwo po ustaleniu telefonicznym terminu odbioru z sekretariatem szkoły.

Prosimy o opróżnienie szafek, książki wypożyczone z biblioteki można będzie zostawić w pudełkach, które stoją przy sekretariacie szkoły.

• Rekrutacja do III LO

dokumenty t.j. podpisany wniosek z elektronicznego systemu naboru, poświadczone kopie: świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu można dostarczyć składać:

1. w sekretariacie szkoły w godz 8:30-15:00

2. wysłać skanem na adres e-mail: rekrutacja@lo3.waw.ids.pl  (prosimy o zapis w postaci pliku pdf)

3. ew. przez EPUAP

• Matura z informatyki

• Sprawdzenie poprawności działania komputerów, na których zdający będa zdawali egzamin, i wybranego przez siebie oprogramowania odbędzie się w dniu 16 czerwca 2020 r. w godz. 12:30-13:30.

• Wykład zdalny - n.t. "Prawa człowieka"

• w dniu 5 maja Pani Magdalena Bartosiewicz reprezentująca Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie,  przeprowadziła dla uczniów klas: 2C i 1 BP wykład zdalny z prezentacją na temat "Prawa człowieka".

Pani mecenas serdecznie dziękujemy.

• Wyniki międzyszkolnego konkursu wiedzy o Warszawie „Wszystko co wiem o Woli”

• I etap -  Test wiedzy o Woli.

II etap -  Prezentacje multimedialne/filmy na temat: Ocalić od zapomnienia – sławne postacie związane z Wolą.

I miejsce zajął Przemysław Bielski z III LO  im. gen. Józefa Sowińskiego

II miejsce zajęła Oliwia Chudzik z Zespół Szkół im. Michała Konarskiego

III miejsce zajął Przemysław Illen z III LO  im. gen. Józefa Sowińskiego

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: Zuzannie Poncyliusz i Mikołajowi Piekarkowi z III LO  im. gen. Józefa Sowińskiego.

Dyplomy i nagrody wręczone zostaną w późniejszym terminie.

• Wydawanie świadectw ukończenia szkoły

• Drodzy uczniowie klas trzecich.

W związku z sytuacją w kraju i wydanymi ograniczeniami, nie możemy się wszyscy spotkać 24 kwietnia 2020 r. na uroczystym zakończeniu roku szkolnego.

Osoby które zechcą wysłuchać tego co przygotowałem dla Was na zakończenie roku szkolnego, zapraszam o godz. 17.00 w piątek, 24.04.2020 na platformę discord , sala 106.

Wychowawcy klas poinformują Was o dacie i godzinie, kiedy możecie przyjść odebrać świadectwo ze szkoły. Proszę o przestrzeganie terminów i wyznaczonych godzin.

Należy mieć mieć przy sobie dowód osobisty.

Proszę przynieść ze sobą kluczyk do szafki, zaległe książki czy stroje sportowe.

Osoby, które nie zgłoszą się w wyznaczonym terminie po odbiór świadectwa, termin wydania będą indywidualnie ustalać telefonicznie z sekretariatem szkoły.

Z poważaniem Grzegorz Mazur

• Korekta planu lekcji

w związku z odejściem klas trzecich, od 4 maja 2020 obowiązywać będzie nowy plan lekcji dostępny tutaj.

Plan lekcji może ulec zmianie.

• Akcja Żonkil - Pola Nadziei

Milo nam jest poinformować, iż posadzone w zeszłym roku przez nasz WOLONTARIAT SZKOLNY pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Wysieńskiej-Załugi w ramach  Akcji Żonkil - upamiętniając bohaterów Powstania w Getcie, pięknie zakwitły żonkie.

W tym trudnym czasie, niech te zdjęcia  przyniosą chwlę radości.

• Kształcenie na odległość - do 10.04.2020 r.

• Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło obowiązkowe kształcenie na odległość w dniach 25 marca - 10 kwietnia 2020r..

Dyrekcja III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie opracowuje zasady nauczania na odległość, które zostaną przekazane 24 marca 2020 r. przez dziennik elektroniczny.

Życzymy Wszystkim zdrowia i wytrwałości!

• ul.Rogalińska 2
      • metro: linia M2 (Rondo Daszyńskiego)
        bus: 102 (przystanek: Rogalińska) - 105,109,136, 155, 171, 178, 190 (przystanek: Szpital Wolski - kier.Płocka); 105,109, 155, 171, 178, 190 (przystanek: Szpital Wolski - kier.Rondo Daszyńskiego);
        tram: 10, 11,13, 26, 27 (przystanek: Płocka), SKM/KM - Warszawa Wola