• Wyniki IV Warszawskiego Konkursu Języka i Kultury Hiszpańskiej "Hablo español y conozco España"

• 2 lutego odbył się finał IV Warszawskiego Konkursu Języka i Kultury Hiszpańskiej "Hablo español y conozco España" pod patronatem honorowym Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii i szkoły językowej DICE Salamanca. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

Hablo español, część językowa

kategoria A:

I miejsce - Blanca Gozalbo - Gągolewicz, LO M. Kopernika

II miejsce - Amelia Woszczek, LO M. Kopernika

III miejsce - Iga Kossakowska, LO St. I. Witkiewicza

kategoria B:

I miejsce - Zuzanna Słaby, LO S. Żeromskiego

II miejsce - Iga Żebrowska, LO S. Żeromskiego

III miejsce - Elżbieta Ambrzykowska, LO M. Kopernika

Conozco España, część kulturowa:

I miejsce - Natalia Suska, LO St. I. Witkiewicza

II miejsce  - Laura Giunta, LO J.III Sobieskiego

III miejsce - Amelia Jakubowska LO J. Sowińskiego, Dominika Stankiewicz, LO J. Sowińskiego

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

• Przypomnienie - matura 2021

• Maturzyści   i   Absolwenci

Przypominamy, że 8 lutego 2021 r. mija termin złożenia ostatecznych deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego w 2021 roku.

Po tym terrminie, żadne zmiany w deklaracjach maturalnych nie będą możliwe.

• Życzenia świąteczne

• Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia,

pragniemy życzyć pełnych radości i spokoju świąt.

Niech ten czas będzie pełen zdrowia, ciepła i rodzinnej atmosfery.

Dużo radości, pogody ducha, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności,

a także wielu sukcesów w nadchodzącym roku.

życzą: Dyrekcja i pracownicy III Liceum Ogólnokształcego im. gen. Józefa Sowińskiego

• Eco z Twoją Wolą

• Ozdoby choinkowe:

Bombka zrobiona ze zużytej żarówki i starych korali oraz ozdoby z patyków i starych guzików.

Gratulujemy pomysłu i inwecji trwórczej :)

• Zmiany terminów poszczególnych etapów Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze – apostole Warszawy w 200 rocznicę Jego śmierci.

• W związku z niepewną sytuacją pandemiczną, po konsultacjach z Ministerstwem Edukacji Narodowej, zmianie uległy terminy dotyczące Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze – apostole Warszawy w 200 rocznicę Jego śmierci.

Etapy konkursu:

I etap - nadsyłanie prac konkursowych (do 14 lutego 2021 r.) i sprawdzenie przez jury czy otrzymane prace spełniają kryteria formalne. O przyjęciu pracy do konkursu decyduje data stempla pocztowego.

II etap - wybór finalistów – 15 lutego 2021 r.

III etap – finał konkursu i ogłoszenie laureatów (Warszawa) – 12 marca 2021 r.

Mamy nadzieję, że do tego czasu sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie. Jednocześnie prosimy nie zwlekać z przekazaniem prac do upłynięcia terminu ich składania.

Zachęcamy niezdecydowanych uczniów, aby wzięli udział w konkursie i poznali św. Klemensa, postać ze wszech miar interesującą i nietuzinkową.

• Prezydium Rady Rodziców

•

Szanowni Państwo 22.10.2020 r. odbyły się wybory do Rady Rodziców na rok szkolny 2020/2021

Informacje dot. Rady Rodziców dostępne są w zakładce :tutaj

PREZYDIUM RADY RODZICÓW:

Przewodnicząca

Eva Gołębiewska (kl.1b)

Wiceprzewodniczący

Artur Karaś (kl.2ap)

Sekretarz

Justyna Goszcz (kl.2bp)

Skarbnik

Ewa Kotowska (kl.2ep)

KOMISJA REWIZYJNA:

Piotr Doroba (kl.2gp) - przewodniczący

Agnieszka Smolińska-Milewicz (kl.2gg) - sekretarz

Wybranym Rodzicom gratulujemy.

• Olimpiada z WOS-u

• Drodzy Uczniowie,

Jak co roku, zapraszamy serdecznie na Olmpiadę Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

ETAP SZKOLNY OLIMPIADY Z WOS-u ODBĘDZIE SIĘ 27 LISTOPADA 2020 w piatek o godz. 9:00 w auli 106 z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

Zakres to całość wos z zakresem rozszerzonym, znajomość aktualnych wydarzen spol.-polit. z Polski i ze świata + temat przewodni.

W roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się ona pod hasłem: Polonia i emigracja polska w XX wieku.

Zajecia dodatkowe przygotowujące do Olimpiady- piatki - 8 godz. lekcyjna. s. 112.

strona olimpiady https://liblink.pl/f6invYKmrm

Zapraszam do udzialu - Marek Czerniakiewicz nauczyciel WOS i historii

• Mistrzostwo Dzielnicy Wola w sztafecie !

Miło nam poinformować, że reprezentacja chłopców naszego Liceum, po raz pierwszy, zdobyła mistrzostwo Dzielnicy Wola w sztafecie 7×800m. !!!

Dziewczęta powtórzyły wynik z zeszłego roku zdobywając trzecie miejsce !!!

Gratulujemy !!!

• Biegi przełajowe

• Miło nam poinformaować, że Karol Narożniak z klasy 3D został wicemistrzem Dzielnicy Wola w biegach przełajowych !

Gratulujemy Karolowi i wszystkim uczestniczącym w zawodach uczniom :)

• Korekta planu lekcji

7 września 2020 r. (poniedziałek) nastąpi korekta planu lekcji.

Proszę o zapoznanie się ze zmianami.

Plan dostępny jest tutaj.

Uwaga ! Plan lekcji może ulec zmianie !!!

• ul.Rogalińska 2 01-206 Warszawa Poland