• Plan lekcji 2021/2022

zamieszczamy plan lekcji obowiązujący od 1 września 2021.

Plan dostępny jest tutaj.

Uwaga !!! Plan lekcji może ulec zmianie !!!

Publikujemy podziękowanie za udział naszej młodzieży w akcji "Opatrunek na ratunek".

Wszystkim serdecznie dziękujemy

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Szanowni Państwo, rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 r wg poniższego hamonogramu:

• Klasy I (średnia sala gimnastyczna)  o godz. 09.00
              • Klasy II (w wyznaczonych salach z wych.)  o godz. 10:00
              • Klasy III (w wyznaczonych salach z wych.)  o godz. 08:00
            • Program szczepień p/covid-19

w związku z organizowaną w szkołach akcją szczepienia przeciw Covid-19 w załączeniu przekazujemy:

1.komunikat przeznaczony dla rodziców;

2.deklarację o chęci szczepienia przeciw Covid-19;

3.kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw Covid-19;

4.wykaz punktów szczepień wraz z przypisanymi do nich szkołami.

Szczepienia odbywać się będą szczepionką  firmy Pfizer/Biontech - szczepionka 2 dawkowa - jedyna zatwierdzona do szczepienia dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia o największym profilu bezpieczeństwa oraz mająca najwyższe wartości skuteczności (ok 95% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem alfa tzw. wariantem brytyjskim oraz ok 87% przed ciężkim przebiegiem infekcji wariantem delta tzw. indyjskim (aktualnie dominującym).

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z akcji.

DEKLARCJA_COVID-19.pdf

Komunikat_-_rodzice.pdf

Kwestionariusz_wste__pnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeci.pdf

Punkty_szczepien.pdf

• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

• Drodzy Uczniowie,

zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25.06.2021 r. wg ponższego harmonogramu:

08:30 - klasy 1

09:30 - klasy 2 po gimn.

10:30 - klasy 2 po podst.

Spotkanie odbędzie się na średniej sali gimnastycznej a później w wyznaczonych salach z wychowawcami.

• Finał akcji "Opatrunek na ratunek"

• Dobiegła końca akcja Opatrunek na ratunek w ramach projektu pomocy humanitarnej Redemptoris Missio. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać gazy, kompresy, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne oraz rękawice jednorazowe, które zostały wysłane do Fundacji w Poznaniu. Zbierane środki opatrunkowe otrzymają misyjne przychodnie w Afryce. Bardzo dziękujemy za udział w tej akcji przynoszącej realną pomoc najbiedniejszym mieszkańcom naszego globu. Każdy podarowany opatrunek jest na wagę złota. Dzięki nim będzie można pomóc większej liczbie potrzebujących dzieci z Afryki.

• Dzień gier w Sowińskim :)

w ramach reintegracji 15 czerwca 2021 r, w naszym liceum zorganizowaliśmy "Dzień Gier", w tym również mecz nauczyciele vs. uczniowie.

• Akcja "Opatrunek na ratunek"

• W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.

Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

Co jest potrzebne?

Opatrunki:

• gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
              • kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
              • kompresy niejałowe
              • plastry na rolkach
              • opaski dziane i elastyczne
              • rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

Przyłącz się, i wesprzyj dzieci z Afryki ;)

Materiały można składać w sali 011 do 15 czerwca u koordynatora akcji o. Macieja Nowaka CSsR

• grafika ze strony YoungFace.TV
            • Informacja dla zdających egzamin maturalny z informatyki

• Uwaga zdający informatykę !!!

sprawdzenie poprawność działania komputerów i zainstalowanego na nim oprogramowania, na których będą zdawane egzaminy maturalne z informatyki, odbędzie się we wtorek 18.05.2021 r. w godz. 11:00-12:00.

• Sadzenie drzew w Parku Szymańskiego

• Wzorem lat ubiegłych przedstawiciele absolwentów liceów i techników sadzili drzewa w parku Szymańskiego, w tym roku naszym przedstawicielem był Michał Szymański.

Drzewa i tablica pamiątkowa, upamiętni maturzystów rocznk - 2021.

W uroczystości wzięła udział Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska - z-ca Burmistrza dzielnicy Wola oraz przedstawicielka Rady Rodziców III LO Pani Eva Gołębiewska.

• Finaliści IV Stołecznej Olimpiady Fizycznej

z dumą informujemy, że uczniowie naszego Liceum :

Krzysztof Zwęgliński,  Bartłomiej Miłkowski, Julian Osiński, Adam Kubisz

zostali finalistami IV Stołecznej Olimpiady Fizycznej zajmując 4 miejsce po 3 etapach olimpiady. Podium w tym roku obejmowało 4 miejsca.

Uczniów przygotowywała p. Klaudia Biskupska-Gurgoń - nauczycielka fizyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze !

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości wręczenia dyplomów.

• Wirtualny dzień otwarty 2021.

serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym wirtualnym dniem otwartym.

Zapraszamy do składania dokumentów zgodnie z harmonogramen naboru..