• Święto Warszawy

• 21 maja 2019 r. w naszym liceum odbyło się wydarzenie kulturalne pn "Święto Warszawy" poświęcone historii naszego miasta. Rozstrzygnięto kokursy plastyczne i muzyczne, w których udział wzięli uczniowie wolskich liceów. Pomysłodawczymi p. prof. Małgorzacie Wysieńskiej oraz wszyskim uczniom, którzy wzięli udział i prszygotowali ten projekt serdecznie dziękujemy.

• Iberiada

• 23 maja 2019 r. gościliśmy Radcę ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii Pana Enrique Fraile Espías oraz Pana Marcina Siemdaja dyrektora Biura Promocji Gospodarczej w Polsce Regionu Andaluzji.Tego dnia w naszym liceum odbył się "Dzień Hiszpański", który zorganizowała p. Agnieszka Iglesias-Perez. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Pragniemy także podziękować młodzieży warszawskich liceów, którzy odwiedzili nasze liceum biorąc udział w konkursach zorganizowanych w ramach projektu WIE "Iberiada".Uczniowie naszej szkoły wystawili musical "Wild Cats" w języku hiszpańskim.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

• Matura z informatyki

sprawdzenie stanowisk komputerowych przed egzaminem z informatyki, będzie możliwe w piątek - 10 maja 2019  w godz. 11:00 - 12:00.

• Zebranie z rodzicami

• Szanowni Państwo, 9 maja 2019 r (czwartek) o godz. 17:30, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego odbędą się zebrania z rodzicami, na których zostanie podana informacja o ew. grożących ocenach ndst. na koniec roku szkolnego.

• Sadzenie drzew

• 26 kwietnia 2019 r. nasi maturzyści razem z innymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych Dzielnicy Wola – tegorocznych absolwentów posadzili drzewa w Parku Szymańskiego - róg ul. Elekcyjnej i ul. Wolskiej.

• Dot. wycieczek szkolnych

• WPLATY_NA_WYCIECZKI_2019.pdf

Szanowni Państwo,

w związku z ograniczeniem obrotu gotówkowego w DBFO-Wola opłaty za wycieczki szkolne muszą być bezwzględnie wpłacane  bezpośrednio przez rodziców  na wydzielony  rachunek bankowy dochodów placówki.

NR KONTA  DO  WPŁAT  NA  WYCIECZKI

56 1030 1508 0000 0005 5042 2069

W treści przelewu proszę podać:

imię i nazwisko ucznia,

klasę, miejsce wycieczki

lub

wpłat można dokonać  bezpłatnie w placówkach pocztowych ( nie w oddziałach i filiach).

W miejscu wpłacającego i odbiorcy należy wpisać:

WPŁACAJĄCY:

III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego

Ul. Rogalińska 2

ODBIORCA

III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego

Ul. Rogalińska 2

W treści wpłaty proszę wpisać:

imię i nazwisko ucznia,

klasę, miejsce wycieczki

• Lekcje wg nowego planu

• Szanowni Uczniowie klas I i II - zakończyła się akcja strajkowa zatem od poniedziałku spotykamy się w szkole na zajęciach wg nowego planu lekcji !

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do szkoły :)

Grzegorz Mazur

• Zmiana planu lekcji

• Szanowni Państwo, w związku z odejściem klas trzeciech, nastąpi zmiana planu lecji.

Nowy plan obowiązywać będzie od 29 kwietnia 2019 r i dostępny jest TUTAJ

• Wolontariat szkolny - Akcja Żonkil

• Milo nam jest poinformować, iż nasz WOLONTARIAT SZKOLNY pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Wysieńskiej-Załugi w dniu dzisiejszym biorą udział w Akcji Żonkil - upamiętniając bohaterów powstania w getcie.

• Dzień otwarty - podziękowanie

serdecznie dziękujemy za liczny udział w naszym Dniu Otwartym, który pomino akcji strajkowej, odbył się w naszym Liceum 13 kwietnia 2019 r.

Serdecznie dziękuję naszym nauczycielom i uczniom, którzy uczestniczyli w rozmowach z Państwem.

Ufam, że wyjaśniliśmy dręczące Państwa pytania, dotyczące naboru na rok szkolny 2019/2020.

Mam nadzieję, że spotkamy się z Państwa dziećmi we wrześniu 2019 r.

• Teatr szkolny

nasze Liceum otrzymało Certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie "Teatr Szkolny - edukacja kulturalna młodego człowieka" zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

• Mistrzostwo Warszawy w piłce siatkowej

• Drużyna  naszych siatkarzy po długim  i ciężkim  turnieju wywalczyła Mistrzostwo Warszawy.

Skład  złotej  drużyny:

1. Adamczyk Michał 3a

2. Jan Warszawski 3a

3. Andrian Pawlak 3b

4. Jakub Ochnik 3f

5. Szymon Jarmołowski 2b

6. Staniszewski Patryk 2b

7. Jakub Kocman 2b

8. Maciej Włodarczyk 2b

9. Dominik Przewłocki 2c

10. Bartosz Cichacki 2c

11. Wojtasiewicz Rafał 2g