• Integracja - Sielpia

• 1-3 padziernika klasy pierwsze wyjechały do Sielpi na obóz integracyjny.

Publikujemy kilka zdjęć z tego wyjazdu.Więcej fotografii na szkolnym Facebooku.

• eTwinning „Creando, escribiendo, actuando”

• Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie biorący udział w projekcie eTwinning „Creando, escribiendo, actuando” ze szkołami w Hiszpanii, Belgii i Francji otrzymali Krajową Odznakę Jakości Centralnego Biura eTwinning.  Uczniowie wraz z zagranicznymi kolegami napisali książkę kryminalną w języku hiszpańskim, nagrali audiobooka oraz zwiastun do owej książki.

Uczniowie wymieniali się informacjami, które dotyczyły aspektów kulturalnych swoich krajów. W czasie trwania  projektu  mieli możliwość poprawy swoich kompetencji językowych, umiejętności społecznych, krytycznego myślenia, kreatywności i wyobraźni oraz umiejętności cyfrowych.

• Wspomnienia na tle Holokaustu.

• Gościem naszej szkoły był Alex Dancyg z Instytutu Yad Vashem. Pan Dancyg jest koordynatorem wyjazdów młodzieży izraelskiej na spotkania z młodzieżą polską. Na co dzień żyje w Kibucu blisko Strefy Gazy. Wygłośił dla naszej młodzierzy prelekcję zawierajaca wspomnienia o Holokauście na tle dziejów swojej rodziny.

• Otwarcie boiska

• Dnia 21 września 2018 r. otwarto nowe, długo oczekiwane przez naszą młodzież boisko.

W symbolicznym otwarciu boiska uczestniczyli zmanienici goście:

p. Michał Szczerba - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej;

p. Ewa Statkiewicz - Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola;

p. Krzysztof Strzałkowski - Burmistrz Dzielnicy Wola;

p. Grażyna Orzechowska-Mikulska - z-ca Burmistrza Dzielnicy Wola;

p. Mariusz Budziszewski - z-ca Burmistrza Dzielnicy Wola;

p. Adam Hać - z-ca Burmistrza Dzielnicy Wola;

p. Joanna Tracz-Łaptaszyńska - przewodnicząca Komisji  Edukacji i Infrastruktury Oświatowej;

p. Wojciech Bartnik - radny Dzielnicy Wola;

p. Eva Gołębiewska - przewodnicząca Rady Rodziców

oraz cała społeczność naszego Liceum.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi naszej Dzielnicy za tą jakże potrzebną inwestycję.

Dziękujemy za uczetnictwo w tej uroczyści.

• Uwaga ! Zmiany planu lekcji - 19.09.2018

• Drodzy Uczniowie !

W związku ze zmianami organizacyjnymi, od środy t.j. 19 września 2018 r. obowiązywać będzie nowy plan lekcji.

Miejmy nadzieję, że to ostatnia korekta.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Nowy plan lekcji dostępny jest tutaj.

• Uwaga Uczniowie klas III

• Uwaga uczniowie klas III !

Wstępną deklarację maturalną musicie złożyć do 1.10.2018 r.

Deklaracje rozdadzą Wam wychowacy i do nich składacie wypełnione formularze (formularz 1a).

• Dzień Patrona - 6.09.2018 r.

• Dziś Święto Patrona Szkoły.

Jak co roku uczniowie klas pierwszych uczcili pamięć gen. Józefa Sowińskiego składając kwiaty i zapalając znicze.

• Uwaga Uczniowie klasy 1C

• Drodzy Uczniowie klasy !C, w Waszym planie lekcji nastąpiła drobna korekta w planie lekcji.

Zmiana dotyczy planu środowego.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami

• Informacja dla uczniów klas I

• Drodzy Pierwszoklasiści !

Zapraszamy Was 3 września 2018 r. na godz. 8:30 na spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Następnie o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w średniej sali gimnastycznej.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 3 września 2018 r. - godz. 09:00

- dla klas I (średnia sala gimnastyczna)

- dla klas II i III (w wyznaczonych salach z wychowawcami)