• Gala XVII Mazowieckiego Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej "Co nam w duszy gra"

• W Zespole Szkół nr 127 w Warszawie 10.02.2020r. odbyła się uroczysta Gala XVII Mazowieckiego Konkursu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej "Co nam w duszy gra". Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego Liceum.

Miło jest nam poinformować, iż laureaci w kategorii piosenka obcojęzyczna to:

Monika Majchrowicz i Krzysztof Zwęgliński kl. 2D (j. hiszpański),

finaliści: Monika Grodek z kl. 3A (j. rosyjski).

Laureaci w kategorii wiersz obcojęzyczny: Alicja Sokół z kl. 2A (j. hiszpański), finaliści: Wiktoria Kowalska z kl. 2C i Julia Stępnik z kl.1A (j. hiszpański).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wyniki VI Konkursu Wiedzy o Teatrze - zakwalifikowani do II etapu

• Z przyjemnością informuję,

że do II etapu VI Konkursu Wiedzy o Teatrze na temat: Teatr czasów wojny - polskie życie teatralne w latach II wojny światowej dla warszawskich szkół średnich zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły:

1. Kamil Biskupik

2. Izabela Lubińska

3. Agata Skarpetowska

4. Jakub Lipski

5. Emilia Bańkowska

6. Wiktoria Rutkowska

7. Julia Stępnik

Serdecznie gratulujemy:)

• Rekolekcje 2020

Rekolekcje wielkopostne w roku szkolnym 2019/2020 odbędą się w dniach 16-18 marca 2020 r.

Spotkania odbywać się będą w budynku naszego liceum od ogodz. 11:45.

O szczegółach dot. rekolecji poinformują katecheci.

• Studniówka 2020

studniówka 2020 za nami. Nasza młodzież, w tym roku bawiła się  w Fortecy-Kręgliccy 7 lutego 2020 r..

Niezapomniana zabawa zakończyła się o 5 rano.

Seredecznie dziękujemy tym wszystkim Państwu, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie doszło do skutku.

• Wyniki konkursu Piosenki Rosyjskiej w ramach V Festiwalu Języka Rosyjskiego.

• 31 stycznia 2020 r. w naszym Liceum odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej w ramach V Festiwalu Języka Rosyjskiego.

Szkoła od pięciu lat organizuje Konkurs Piosenki. W tym roku gościem specjalnym była wokalistka Pani Faina Nikolas. Zebrani mieli okazję wysłuchania pięknych romansów rosyjskich w wykonaniu wokalistki.

Jak co roku w konkursie rywalizowali uczniowie warszawskich szkół. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania oraz słodki upominek prosto z Rosji.

Spośród wykonawców, jury po długich obradach wybrało 6 finalistów, którzy zostaną zaproszeni po odbiór nagród na uroczystą Galę Festiwalu Języka Rosyjskiego w kwietniu.

Niżej publikujemy listę laureatów konkursu:

Kategoria: Szkoła Podstawowa

• Antonina Zagórska

Szkoła Podstawowa 322 im. Jana Brzechwy

• Łukasz Janiszewski

Szkoła Podstawowa nr 31 w Warszawie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Wiktoria Skołożyńska

Szkoła Podstawowa nr 31 w Warszawie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kategoria: Szkoły ponadpodstawowe

• Anastasiia Yurchyshyn

LXXV Liceum Ogólnokształcące  im. Jana III Sobieskiego

• Jakub Kamiński

L LO im. Ruy Barbosy

• Antonow Ilja

Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego w Warszawie

Wszystkim laureatom gratulujemy!

• Ważne - matura 2020

• Szanowni Uczniowie,

przypominamy, że zmiany w deklaracjach maturalnych można dokonywać do 7 lutego 2020 r włącznie.

Po tym terminie żadne zmiany nie będą już możliwe.

• Wizyta p. Jerzego Malczewskiego - uczestnika Powstania Warszawskiego

• 22 stycznia 2020 r. gościliśmy Pana Jerzego Malczewskiego, przedwojennego ucznia naszej szkoły. Uczestnika Powstania Warszawskiego.

Serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi powstańczymi wspomnieniami .

strz. Jerzy Malczewski "Wola". Na zdjęciu w roku 1944. Fot.z archiwum Jerzego Malczewskiego

• "Razem na Święta"

• Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej za udział w akcji "Razem na Święta".

Serdecznie dziękujemy za organizację tej akcji wolontariatowi szkolnemu a wszystkim Państwu za przekazane dary.

• Konkursy Rady Rodziców

• Rada Rodziców ogłasza konkursy:

1.  na najwyższą frekwencję w roku szkolnym 2019/2020

2.  na najwyższe wpłaty na rzecz Rady Rodzicóww roku szkolnym 2019/2020

TERMINY ROZWIĄZANIA KONKURSÓW:

* klasy TRZECIE
              termin podsumowania frekwencji
              oraz wysokości wpłaconych składek na Radę Rodziców
              upływa 17.04 2020 roku

* klasy PIERWSZE i DRUGIE
              termin podsumowania frekwencji
               oraz wysokości wpłaconych składek na Radę Rodziców

upływa 19.06 2020 roku

DLA  ZWYCIĘSKICH  KLAS  ATRAKCYJNE  NAGRODY

• II miejsce w koszykówce chłopców

• Reprezentacja III L.O. im.Gen. Józefa  Sowińskiego w koszykówce chłopców zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Wola.

W zawodach udział wzięło 18 szkół, przegraliśmy finał z Technikum im.Kasprzaka.

Serdecznie gratulujemy drużynie oraz trenerowi p. Błażejowi Rymarczykowi.

• RYMcerze - w naszym liceum

• Dzięki staraniom p.prof: Anny Skorupińskiej oraz Beaty Poliszczuk, w naszym liceum 10.01.2020 r. odbył się koncert zespołu RYMcerze.

"Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości."

• Dni dawcy szpiku - DKMS

• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

w dniach 9,10 grudnia 2019 r. (10:45-12:00) na wembley, odbędą się dni dawcy szpiku - DKMS.

Zapraszamy pełnoletnich uczniów.

W akcję zaangażowani są absolwenci naszego liceum chcący pomóc chorej koleżance - Oliwii, absolwentce III LO.