• Zmiana terminu "dnia otwartego" !

• Uwaga, zmiana terminu dnia otwartego !

Szanowni Państwo,

w związku z możliwym II terminem wyborów samorządowych, informujmy o zmianie terminu "dnia otwartego" w naszym liceum. Dzień otwarty odbędzie się 13 kwietnia 2024 r. (sobota) - godz. 11:00

• Mistrz Dzielnicy Wola w koszykówce mężczyzn

• Sanowni Państwo

informujemy że, SOWIN obronił tytuł Mistrza Dzielnicy Wola w koszykówce mężczyzn. 💪

Na drodze do złota ponownie stanęła drużyna z KASPRZAKA, przegrywaliśmy już 12 pkt, ale dzięki dopingowi kibiców z Sowina, ostatecznie wygraliśmy 3 pkt.🤗

Duże brawa i życzymy sukcesu w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

• Nabór do klas pierwszych 2024/2025

• Proponujemy kandydatom następujące profile klas:

Klasa 1A (humanistyczna) z rozszerzonym zakresem nauczania języka polskiego, historii
              i języka hiszpańskiego

(język hiszpański + język angielski) + łacina prawnicza

Klasa 1B (mat-geogr) z rozszerzonym zakresem nauczania geografii, matematyki i języka angielskiego

(język angielski + język hiszpański) + zarys prawa

Klasa 1C (mat-inf) z rozszerzonym zakresem nauczania matematyki, informatyki i języka angielskiego

(język angielski + język rosyjski) + zastosowania informatyki

Klasa 1D (medyczna) z rozszerzonym zakresem nauczania biologii, chemii i języka angielskiego

(język angielski + język niemiecki) + łacina medyczna

Klasa 1E (mat-fiz) z rozszerzonym zakresem nauczania matematyki, fizyki i informatyki

(język angielski + język francuski) + fizyka praktyczna

Więcej informacji w zakładce nabór

• 1,5% podatku dochodowego na  działalność naszego Liceum.
            • 1,5% podatku dochodowego na działalność naszego Liceum.

informujemy o możliwości wsparcia Rady Rodziców poprzez przekazanie 1,5 % podatku dochodowego na działalność naszego Liceum..

KRS to 0000229157, a w rubryce cel szczególny należy wpisać RR III LO Sowińskiego w Warszawie.

Tak uszczegółowiony wpis pozwoli na przekazanie na konto RR naszej Szkoły środków uzyskanych z podatku dochodowego.

Rada Rodziców naszej Szkoły przystąpiła bowiem do Fundacji AVE - organizacji pożytku publicznego, za pomocą której środki przekazane na konto tej fundacji zostaną przekazane Radzie Rodziców naszej Szkoły.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie

• Współpraca z WAT

• 7 lutego razem z uczniami kl.1E byliśmy na wycieczce w Wojskowej Akademii Technicznej.

Plan wizyty przedstawiał się następująco:

- prezentacja rozwiązań konstrukcyjnych silników lotniczych

-wykład i pokaz działania silnika odrzutowego (uczniowie w słuchawkach wygłuszających)

-klatka wytrzymałościowa (sprawdzenie wytrzymałości poszczególnych części samolotów)

- tunele aerodynamiczne i wykład Dlaczego samolot lata?

- przejście do hangaru - samoloty (możliwość wejścia do kokpitu)

Współpraca z Wojskową Akademią Techniczną owocuje poszerzeniem kompetencji naszej młodzieży. Dziękujemy

• Dzień otwarty

w związku z pytaniami informujemy, że dzień otwarty w naszym liceum odbędzie się w sobotę:

20 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00

Wszelkie informacje dotyczące naboru umieścimy do końca lutego 2024 r.

• Tytuł "Szkoła z Misją"

• Miło nam jest poinformować, że nasze Liceum za wspieranie działań Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redeptoris Missio" otrzymało tytuł "Szkoła z Misją"

• Studniówka za nami

• 5 stycznia 2024 r w "Forteca Kegliccy" odbyła się studniówka, na której wspaniale bawili się nasi czwartoklasiści.

Gratulujemy udanej zabawy i trzymamy kciuki na Waszą maturę.

• Chemia - pokaz doświadczeń ;)

• W dniu 4 stycznia 2024 r. w naszym Liceum gościliśmy zeszłorocznego absolwenta - finalistę Olimpiady Chemicznej studenta UW Maxymiliana, który przygotował krótką prezentację oraz pokaz ciekawych i barwnych doświadczeń chemicznych z zakresu chemii analitycznej - wykrywanie kationów metali pierwiastków grup przejściowych dedykowane dla klasy 1f i 2f (biol-chem).

Spotkanie miało na celu popularyzację nauki.  Dziękujemy.

• Korekta planu lekcji

informujemy, że z dniem 2 stycznia 2024 r. nastąpi korekta w planie lekcji.

Prosimy o zapoznanie się z rozkładem zajęć.

Uwaga! Plan lekcji może ulec zmianie !

Plan dostępny w Librusie

• Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy ciepłych chwil spędzonych w gronie najbliższych,

radosnych spotkań oraz pełnego spokoju i radości czasu świątecznego.

Niech nadchodzący Nowy Rok niesie ze sobą wiele sukcesów, inspiracji i spełnienia marzeń.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja i grono pedagogiczne.

• Przedstawienie uczniów klasy 1G "1 : 0 dla Nieba"

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole niebo i piekło zawrzało.

Uczniowie klasy I G pod opieką o. Macieja Nowaka CSsR przygotowali niebiańsko - piekielną rozgrywkę

wprowadzając wszystkich zebranych w magiczny i pełen cudów czas świętowania.

Uczniom klasy 1G oraz o. Maciejowi Nowakowi serdecznie dziękujemy.

Wesołych Świąt

• Konkurs o zdrowym żywieniu

• Szanowni PAństwo,

z przyjemnością informaujemy, że rozstrzygnięto konkurs o zdrowym żywieniu.

I miejsce zajęła uczennica klasy 1F Maja Antczak.

Pani prof. Annie Woch dziękujemy za przygotowanie a Mai oraz pozostałym finalistom gratulujemy.