• Finał akcji "Opatrunek na ratunek"

• Dobiegła końca akcja Opatrunek na ratunek w ramach projektu pomocy humanitarnej Redemptoris Missio. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać gazy, kompresy, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne oraz rękawice jednorazowe, które zostały wysłane do Fundacji w Poznaniu. Zbierane środki opatrunkowe otrzymają misyjne przychodnie w Afryce. Bardzo dziękujemy za udział w tej akcji przynoszącej realną pomoc najbiedniejszym mieszkańcom naszego globu. Każdy podarowany opatrunek jest na wagę złota. Dzięki nim będzie można pomóc większej liczbie potrzebujących dzieci z Afryki.

• Dzień gier w Sowińskim :)

w ramach reintegracji 15 czerwca 2021 r, w naszym liceum zorganizowaliśmy "Dzień Gier", w tym również mecz nauczyciele vs. uczniowie.

• Akcja "Opatrunek na ratunek"

• W surowych warunkach życia nietrudno o rany, oparzenia i urazy.

Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia, czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropiku plagą są także ugryzienia i ukłucia owadów.

Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety tam, często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólne możemy to zmienić.

Co jest potrzebne?

Opatrunki:

• gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5 m2 i 1 m2
              • kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)
              • kompresy niejałowe
              • plastry na rolkach
              • opaski dziane i elastyczne
              • rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

Przyłącz się, i wesprzyj dzieci z Afryki ;)

Materiały można składać w sali 011 do 15 czerwca u koordynatora akcji o. Macieja Nowaka CSsR

• grafika ze strony YoungFace.TV
            • Informacja dla zdających egzamin maturalny z informatyki

• Uwaga zdający informatykę !!!

sprawdzenie poprawność działania komputerów i zainstalowanego na nim oprogramowania, na których będą zdawane egzaminy maturalne z informatyki, odbędzie się we wtorek 18.05.2021 r. w godz. 11:00-12:00.

• Sadzenie drzew w Parku Szymańskiego

• Wzorem lat ubiegłych przedstawiciele absolwentów liceów i techników sadzili drzewa w parku Szymańskiego, w tym roku naszym przedstawicielem był Michał Szymański.

Drzewa i tablica pamiątkowa, upamiętni maturzystów rocznk - 2021.

W uroczystości wzięła udział Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska - z-ca Burmistrza dzielnicy Wola oraz przedstawicielka Rady Rodziców III LO Pani Eva Gołębiewska.

• Finaliści IV Stołecznej Olimpiady Fizycznej

z dumą informujemy, że uczniowie naszego Liceum :

Krzysztof Zwęgliński,  Bartłomiej Miłkowski, Julian Osiński, Adam Kubisz

zostali finalistami IV Stołecznej Olimpiady Fizycznej zajmując 4 miejsce po 3 etapach olimpiady. Podium w tym roku obejmowało 4 miejsca.

Uczniów przygotowywała p. Klaudia Biskupska-Gurgoń - nauczycielka fizyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze !

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości wręczenia dyplomów.

• Wirtualny dzień otwarty 2021.

serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym wirtualnym dniem otwartym.

Zapraszamy do składania dokumentów zgodnie z harmonogramen naboru..

• Wolontariat szkolny dla pacjentów oddziału covidowego Szpitala Wolskiego

• 12 kwietnia 2021 r. dostarczyliśmy do Szpitala Wolskiego, dla pacjentów oddziału covidowego kilkaset butelek wody, pozyskanej w czasie zbiórki przeprowadzonej w naszej szkole.

Wszystkim darczyńcom - uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, a także I Drużynie Harcerskiej i Wędrowniczej im."Zośki" z Bramek serdecznie dziękujemy w imieniu pacjentów za hojność i zaangażowanie.

• Pola Nadziei

Milo nam jest poinformować, iż posadzone przez nasz WOLONTARIAT SZKOLNY pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Wysieńskiej-Załugi w ramach  Akcji Żonkil - upamiętniając bohaterów Powstania w Getcie, pięknie zakwitły żonkie.

W tym trudnym czasie, niech te zdjęcia  przyniosą chwlę radości.

• Finał Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze

• Finał Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w 200. rocznicę śmierci pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej odbył się 12 marca 2021 r. III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie.

W finale wzięło udział sześciu uczniów (dwóch nie dotarło), którzy zakwalifikowali się w kategorii plastycznej.

Po rozwiązaniu testu w oparciu o znajomość życia i działalności św. Klemensa Hofbauera, wyłoniono zwycięzców:

1. miejsce - Franciszek Ignatowski z III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie

2. miejsce - Martyna Wesołowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej

3. miejsce - Anna Styrkowiec ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

Gratulujemy zwycięzcom.

Cieszymy się, że dzięki konkursowi uczestnicy przybliżyli nietuzinkową postać św. Klemensa Hofbauera, redemptorysty, apostoła Warszawy, patrona Wiednia oraz piekarzy i cukierników, oddanego wychowawcy młodzieży.