• Warsztaty rysunkowe z Marleną Sztamborską

• Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty rysunkowe z absolwentką naszego liceum Marleną Sztamborską.

Warsztaty odbędą się 18 października 2019 r (piątek) - o godz. 14:35 w galerii

• Sukcesy sportowe !!! - GRATULACJE !!!

• Reprezentacja  dziewcząt w sztafecie 7×800m zajęła 3 a chłopców 2 miejsce.

Startowało 16 szkół.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników.

Reprezentacja naszego Liceum zajęła 3 miejsce w biegach przełajowych.

Reprezentacja Sowińskiego chłopców zajęła 3 miejsce w Dzielnicy Wola

• Zebrania z rodzicami

19 września 2019 r (czwartek), zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym, zebrania z rodzicami.

Spotkanie z dyrekcją :

Rodzice uczniów klas I - po szkole podst.(średnia sala gimnastyczna) - 17:00

Rodzice uczniów klas I - po gimn. (średnia sala gimnastyczna) - 17:30

Po spotkaniu, zebrania w wyznaczonych salach z wychowawcami

Zebrania z rodzicami uczniów klas II (spotkanie z wychowawcami w wyzn. salach)

Zebrania z rodzicami uczniów klas III 17:30 (spotkanie z wychowawcami w wyzn. salach). Po zebraniu z wychowawcami, spotkanie  z dyrekcją (ok. 18:15) - omówienie regulaminu matur (sala gimnastyczna)

• Informacja Rady Rodziców

• Zebranie  Komitetu  Studniówkowego  odbędzie  się  we  czwartek  19  września  2019  około  godz. 19:00.Wszystkich  zainteresowanych  zapraszamy.
              • Zebranie  Rady  Rodziców  odbędzie  się  po zebraniach  klasowych  w  dniu  24 października  2019  około  godz. 18:30.Serdecznie  zapraszamy Przedstawicieli  Rad  Oddziałowych.

Dokumenty Rady Rodziców REGULAMIN_UCHWALY_I_ZESTAWIENIA_FINANSOWE__RR_18-19.pdf​​​​​​​

• Absolwent Jan Penconek - kapitanem

• 13 września 2019 r w Szkole Podstawowej Nr 104 im. Macieja Rataja odbyła się uroczystość pośmiertnego mianowania  na wyższy stopień oficerski por.Jana Penconka - absolwenta naszej szkoły,  poległego bohaterską śmiercią w dniu 13 września 1939 r. podczas obrony Kępy Oksywskiej.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Dzielnicy Warszawa Wilanów - Pan Ludwik Rakowski, z-ca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola - Pan Robert Rafałowski, Komendant WKU Warszawa Mokotów oraz Pan Włodzimierz Kardasiewicz ze Stowarzyszenia Absolwentów "Sowińszczacy".

Dziękujemy Uczniom szkoły oraz jej nauczycielom i dyrekcji, za przygotowanie wzruszającej oprawy muzyczno-recytatorskiej.

• Klasa Akademicka - 2C

• 2 września 2019 r. została podpisana umowa z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego o nawiązaniu współpracy pomiędzy naszymi instytucjami.

Z ramienia Wydziału Prawa i Administracji UW porozumienie podpisał prodziekan Wydziału Pan prof. dr hab. Sławomir Żółtek, opiekunem klasy z ramienia UW została Pani dr Magdalena Porzezińska.

Patronatem została objęta klasa 2C a opiekunem z ramienia szkoły jest p.prof. Ewa Jarocka.

Celem projektu jest rozpowszechnianie tradycji polskiej myśli prawnej.

W ramach projektu, młodzież ma m.in. możliwość uczestnistwa w wycieczkach dydaktycznych do ważnych instytucji państwowych jak Sąd Najwyższy, Naczelny Sąd Administracyjny, ZUS, Trybunał Konstytucyjny.

Możliwość uczestniczenia w wybranym wykładzie z przedmiotu System prawny  i zawody prawnicze, który prowadzony jest przez Prodziekana ds. studenckich, w charakterze współprowadzących w wykładzie uczestniczą pracownicy WPiA UW będący sędziami, adwokatami, radcami prawnymi, pracownikami Prokuratorii Generalnej RP, prokuratorami, ustawodawcami itp. Uczestnictwo w konkursach międzyszkolnych dla uczniów naszych Klas Akademickich.

Uczniom tej klasy gratulujemy i liczymy na zaangażowanie.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Drodzy Uczniowie,

rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r. dla uczniów:

Klasy I  (średnia sala gimnastyczna)  Po szkole podstawowej  godz. 09.00

Klasy I  (średnia sala gimnastyczna)  Po gimnazjum  godz. 10:00

Klasy II i III (w wyznaczonych salach) godz. 09:00

• Nowe biogramy

zapraszamy do zakładki Izba Pamięci, gdzie dzięki pracy p. prof. Ryszarda Kozery umieszczono nowe biogramy naszych przedwojennych Absolwentów.

Zapraszamy do wakacyjnej lektury. Izba pamięci

• Nabór

zamieszczamy wzór podania, które prosimy wypełnić przystępując do rekrutacji uzupełniającej.rekrutakcja_uzupelniajaca.pdf

Zgodnie z Zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, składanie wniosków o przyjęcie do szkoły w ramach rekrutacji uzupełniającej odbywa się od 26.07 od godz. 8:00 do 30.07 do 12:00.

Wywieszenie list zakwalifikowanych w ramach rekrutacji uzupełnijącej - 19.08 godz. 12:00.