Zespół teatralny "Wysienki"
2018/2019
Na przygotowanie pierwszego spektaklu w tym roku nie mieliśmy wiele czasu. Na 100-lecie niepodległości opracowaliśmy widowisko "Dusza w kamieniu zaklęta".
W widowisku, które przedstawił nasz zespół teatralny, chcieliśmy nie tylko przypomnieć, poprzez piosenkę i teksty literackie, walkę Polaków przez 123 lata zaborów.
Zastanawialiśmy się, wspomagani myślami Stanisława Wyspiańskiego, nad tym, czy zawsze byliśmy wspólnotą, czy w każdej sytuacji naród stanowił jedność, której tak bardzo potrzebujemy.
Co nas łączy, czy tylko akcesoria i godła?
I tym razem w przygotowaniu spektaklu pomogła nam Pani Kazimiera Małecka, ćwicząc przez wiele godzin piosenki z czasów walk Polaków o wolność. Spektakl zaliczyliśmy do udanych. Publiczności podobał się, czasem wzruszał, czasem bawił.
W symbolicznej roli Polski-Muzy Konrada Andżelika Skoczylas.
Kosynierzy przed Insurekcją. Kostiumy pożyczyliśmy z zespołu, w którym tańczą Emil i Marianna.
Przed powstaniem listopadowym
I przed styczniowym
A tu już legiony
Nasz poeta - Konrad - Mikołaj Skowyrski
I w końcu jest - Orzeł Biały i Niepodległość
Jak co roku zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru w Sowińskim". Przygotowaliśmy z tej okazji nowy spektakl "I co dalej..." .
Przede wszystkim pomysł i scenariusz to dzieło zespołu. Zainspirowani scenką z youtuba zapragnęli zrobić przedstawienie, które będzie wyrazem….. A zresztą, po co mam ich zastępować. Oddaję więc im głos. "Wspólnymi siłami stworzyliśmy ten oto spektakl, chcąc ukazać to, co nam na sercu leży. Szkoła to nasz drugi dom a nauczyciele są trochę jak członkowie naszej rodziny, gdyż spędzamy z nimi dużą część naszego dnia, więc oby w tej „ drugiej rodzinie” było dobrze, chcieliśmy pokazać, co nas gryzie. Ale także chcieliśmy być samokrytyczni i pokazać, że jeśli jest w szkole jakikolwiek problem, to nie tylko uczniowie są winni i nie tylko uczniowie mają jakiekolwiek problemy, lecz mają je również nauczyciele. Stworzyliśmy to widowisko z myślą o zrozumieniu, my uczniowie zrozumieliśmy problemy nauczycieli i postawiliśmy się na ich miejscu, licząc na to samo."
Kilka impresji fotograficznych z tego spektaklu.
Andżelika znowu w symbolicznej roli - tym razem Szkoły.
Oskarżanej przez Olę Gabrylewicz, bronionej przez Filipa Bociana
Scenki z życia szkoły - Ala Sokół jako matematyczka
2017/2018
"W warszawskiej kamienicy" spektakl na Święto Naszego Liceum - 95 rocznicę istnienia szkoły.
Czasu nie mieliśmy wiele, po premierze "Wizyty..." szybko zabraliśmy się za przygotowanie widowiska z okazji święta szkoły. Towarzyszyła nam w tych przygotowaniach pani Kazimiera Małecka ucząc piosenek i akompaniując zespołowi. Wyjechaliśmy na warsztaty teatralne do Sielpi, żeby w spokoju popracować nad spektaklem. Oto kilka migawek z tego wyjazdu.
A potem 6 czerwca premiera, 9 czerwca występ podczas uroczystości i 11 czerwca spektakl dla uczniów szkoły.
"Wizyta starszej pani".
Kolejna premiera już za nami. To był długi i trudny spektakl, ale jak mówili nasi widzowie artyści sprawdzili się wyjątkowo. Nie tylko opanowali tekst, ale potrafili stworzyć klimat i przedstawić ważny, stale aktualny problem - czy wszystko można kupić? Gratuluję całemu zespołowi. A to kilka migawek ze spektaklu.
Zespół tetralny "Wysienki" prowadzony przez p. prof. Małgorzatę Wysieńską
Zespół Teatralny „Wysienki”
Zespół powstał w 2009 roku. Przyjmujemy wszystkich, którzy chcą z nami bawić się formą teatralną.
Rokrocznie w marcu przy okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wystawiamy spektakl przygotowany w ciągu roku.
Dotychczas w latach 2009 – 2017 przygotowaliśmy 16 spektakli.
1."Jeden z pięciu i szósty Orfeusz" scen. Małgorzata Wysieńska
2. "Jest Warszawa" scen. Małgorzata Wysienska
3. "Eksperyment" według Tadeusza Różewicza scen. Małgorzata Wysieńska
4. "Adam i Ewa w czterech odsłonach" scen. Małgorzata Wysienska
5. "Serenada" Sławomira Mrożka
6. "Odlot" Inki Dowlasz
7. "Sceny rodzinne" scen. Małgorzata Wysieńska na podst. "Grupy Laokoona" Tadeusza Różewicza i "Pięciu minut" Liliany Bardijewskiej (przedstawienie absolwentów)
8. "Jest na mapie świata maleńki znak" scen. Małgorzata Wysieńska
9. "Tango" S. Mrożka
10. "Lis egzystencjalista" scen. Małgorzata Wysieńska na podstawie jednoaktówek Mrożka
11. „Pierwiastek z minus jeden” Mariana Hemara
12. „Zrozumieć Iwonę” według Witolda Gombrowicza
13. „Listopadowe potyczki” scen. Małgorzata Wysieńska
14. "Babcia i wnuczek, czyli noc cudów" według K.I.Gałczyńskiego
15. „Wdowy” Sławomira Mrożka
16. „Nie masz cwaniaka nad warszawiaka”
Już ponad 60 osób przeszło przez nasz zespół. Ponieważ nie mamy ekipy technicznej, wszystko robimy sami. Potrzebni więc również w naszym teatrze ludzie uzdolnieni technicznie, muzycznie, plastycznie.
Spotykamy się raz w tygodniu, ale kiedy zbliża się kolejna premiera, w naszej auli-sali teatralnej spędzamy znacznie więcej czasu.
Chętnych zaprasza do współpracy "Chińska Cesarzowa" - tak nazwał prowadzącą najstarszy zespół, gdy powiedziałam przed premierą, że będę chińską cesarzową, jak spektakl się uda. Udał się i tak zostało.
Zapraszamy!
Galeria zdjęć
brak danych