• Biblioteka

• Informacje bieżące

•

• [maj 2018] W ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury "Apostrof" w dniach 14-20 maja w Warszawie odbędzie się wiele ciekawych spotkań z autorami książek  (Dorota Masłowską, Katarzyna Bondą, Natalią Fiedroczuk-Cieślak, Magdaleną Grzebałkowską, Olgą Tokarczuk, Jakubem Żulczykiem, Wojciechem Chmielarzem, Katarzyną Puzyńską, Orhanem Pamukiem). Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.festiwalliteratury.pl. Zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w tym bardzo interesującym przdsięwzięciu ;-)

• [kwiecień 2018]  Czytelnictwo klas za okres od września do marca bieżącego roku szkolnego:  1 miejsce  klasa 1B;  2 miejsce klasa 3D;   3 miejsce klasa 2A ;  4 miejsce klasa 3A;  5 miejsce klasa 3E. Gratulujemy;-)

• [kwiecień 2018] Uczniów i nauczycieli biorących udział w szkolnym projekcie "Zdrowie" zachęcamy do zapoznania się z literaturą znajdującą się w bibliotece szkolnej oraz w wersji elektronicznej w zakładce Zestawienia/ Zdrowie - dostęp on-line.

• [kwiecień 2018]  Gratulujemy wyróżnienia uczennicy z klasy 1C - autorce pracy plastycznej   "Album klasowy" .

•  [marzec 2018] 14.03. o godz. 11.50 serdecznie zapraszamy do biblioteki klasę 3 G. Naszym gościem będzie Pani  Mariola Pryzwan, która poprowadzi lekcję literacką poświęconą życiu i twórczości Władysława Broniewskiego.

• [luty-marzec 2018]  Do 08 marca oczekujemy na prace plastyczne, fotograficzne oraz literackie
              pt. Album klasowy. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 15 marca o godz 10.35
              w bibliotece. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem umieszczonym na poszczególnych piętrach korytarza szkolnego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

• [styczeń 2018] Naszym darczyńcom  /osobom prywatnym, absolwentom oraz wydawnictwom,  którzy w minionym roku przekazali wiele cennych książek na rzecz biblioteki szkolnej, serdecznie dziękujemy. W Nowym 2018 Roku życzymy Państwu samych sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym, wielu powodów do radości i dużo zdrowia.

• [grudzień 2017] Czytelnikom biblioteki szkolnej życzymy szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia oraz niezapomnianego i niepowtarzalnego Sylwestra.

• [grudzień 2017]  Wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego  "Sekrety starej i nowej Woli". Wystawa prac.

• [grudzień 2017]  Wyjście do Teatru Kwadrat na sztukę "Otwarcie sezonu"

• [grudzień 2017]  Poetyckie Mikołajki w bibliotece szkolnej. Na czytelników czekają miłe niespodzianki. Zapraszamy...

• [listopad 2017] 08.11 o godz.11.50 w bibliotece szkolnej odbędzie się lekcja literacka poświęcona życiu
              i twórczości J. Tuwima. Zajęcia poprowadzi Pani Mariola Pryzwan. Do uczestnictwa została zaproszona
              kl. 3a.

• [październik 2017] Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i fotograficznego
              odbędzie się w czwartek 26 października na długiej przerwie w bibliotece szkolnej. Lista nagrodzonych została zamieszczona w zakładce galeria prac uczniów.

• [październik 2017] Wyjście szkolne do Teatru na Woli  - spektakl "Eksterminator"

• [październik 2017]  Do biblioteki szkolnej zakupiono nowe książki. Lista wybranych pozycji znajduje się
              w zakładce Nowości w bibliotece.

• [wrzesień 2017-czerwiec 2018] Zachęcamy uczniów i nauczycieli do wymiany książek w ramach akcji Bookcrossing. Wybieramy z regału interesującą nas książkę, a w zamian przynosimy z domu inną już przeczytaną.

• [wrzesień- listopad 2017] Zapraszamy miłośników literatury fantasy i science -fiction do wzięcia udziału
              w grywalizacji oraz ciekawych spotkaniach z cyklu Słowiańska przygoda organizowanych przez współpracującą z nami bibliotekę publiczną więcej informacji na stronie:
              Fantasmagoria Wypożyczalnia
              dla Dorosłych i Młodzieży nr 14

• [wrzesień 2017]  Informujemy Czytelników, że rezerwacje książek dokonywane drogą internetową są ważne 2 dni /do następnego dnia po dokonaniu czynności do godz. 23.59/. Potem automatycznie wygasają. Prosimy o terminowe odbieranie zamówień w bibliotece.

• [wrzesień 2017] Trwa akcja zbierania adresów e-mailowych od osób pragnących mieć dostęp do katalogów biblioteki i możliwość rezerwacji książek.

• [wrzesień 2017]  Do 15 października oczekujemy na prace plastyczne i fotograficzne reklamujące czytelnictwo. Ocena prac konkursowych potrwa do 20 października. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe w postaci bonów. Serdecznie zapraszamy.

• tel./fax (022) 632-07-53
      • metro: linia M2 (Rondo Daszyńskiego) bus: 102 (przystanek: Rogalińska) - 105,109,136, 155, 171, 178, 190 (przystanek: Szpital Wolski - kier.Płocka); 105,109, 155, 171, 178, 190 (przystanek: Szpital Wolski - kier.Rondo Daszyńskiego); tram: 10, 11,13, 26, 27 (przystanek: Płocka)