• Ferie zimowe

• Udanych i bezpiecznych ferii zimowych, życzy dyrekcja III LO.

• Studniówka 2020

studniówka 2020 za nami. Nasza młodzież, w tym roku bawiła się  w Fortecy-Kręgliccy 7 lutego 2020 r..

Niezapomniana zabawa zakończyła się o 5 rano.

Seredecznie dziękujemy tym wszystkim Państwu, dzięki którym to wspaniałe wydarzenie doszło do skutku.

• Wyniki konkursu Piosenki Rosyjskiej w ramach V Festiwalu Języka Rosyjskiego.

• 31 stycznia 2020 r. w naszym Liceum odbył się Konkurs Piosenki Rosyjskiej w ramach V Festiwalu Języka Rosyjskiego.

Szkoła od pięciu lat organizuje Konkurs Piosenki. W tym roku gościem specjalnym była wokalistka Pani Faina Nikolas. Zebrani mieli okazję wysłuchania pięknych romansów rosyjskich w wykonaniu wokalistki.

Jak co roku w konkursie rywalizowali uczniowie warszawskich szkół. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania oraz słodki upominek prosto z Rosji.

Spośród wykonawców, jury po długich obradach wybrało 6 finalistów, którzy zostaną zaproszeni po odbiór nagród na uroczystą Galę Festiwalu Języka Rosyjskiego w kwietniu.

Niżej publikujemy listę laureatów konkursu:

Kategoria: Szkoła Podstawowa

• Antonina Zagórska

Szkoła Podstawowa 322 im. Jana Brzechwy

• Łukasz Janiszewski

Szkoła Podstawowa nr 31 w Warszawie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Wiktoria Skołożyńska

Szkoła Podstawowa nr 31 w Warszawie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kategoria: Szkoły ponadpodstawowe

• Anastasiia Yurchyshyn

LXXV Liceum Ogólnokształcące  im. Jana III Sobieskiego

• Jakub Kamiński

L LO im. Ruy Barbosy

• Antonow Ilja

Zespół Szkół im. Piotra Wysockiego w Warszawie

Wszystkim laureatom gratulujemy!

• Ważne - matura 2020

• Szanowni Uczniowie,

przypominamy, że zmiany w deklaracjach maturalnych można dokonywać do 7 lutego 2020 r włącznie.

Po tym terminie żadne zmiany nie będą już możliwe.

• Wizyta p. Jerzego Malczewskiego - uczestnika Powstania Warszawskiego

• 22 stycznia 2020 r. gościliśmy Pana Jerzego Malczewskiego, przedwojennego ucznia naszej szkoły. Uczestnika Powstania Warszawskiego.

Serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi powstańczymi wspomnieniami .

strz. Jerzy Malczewski "Wola". Na zdjęciu w roku 1944. Fot.z archiwum Jerzego Malczewskiego

• "Razem na Święta"

• Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej za udział w akcji "Razem na Święta".

Serdecznie dziękujemy za organizację tej akcji wolontariatowi szkolnemu a wszystkim Państwu za przekazane dary.

• Konkurs Piosenki Rosyjskiej w ramach V Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego (WCIES).

• III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego serdecznie zaprasza do udziału w międzyszkolnym

w ramach V Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego (WCIES).

Konkurs odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz.12.00

Wyniki konkursu zostaną podane na stronie internetowej III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego.

Regulamin konkursu oraz Kartę zgłoszenia znajdą Państwo (REGULAMIN_KONKURSU_PIOSENKI_ROSYJSKIEJ.doc)

Serdecznie zapraszamy!

• Międzyszkolny konkurs "Wszystko, co wiem o Woli"

• Konkurs Wiedzy o Warszawie

pod hasłem

Wszystko, co wiem o Woli”

dla warszawskich szkół ponadgimnazjalnych

pod patronatem Muzeum Woli

Regulamin: Wszystko_co_wiem_o_Woli_-_konkurs.pdf

Więcej informacji u p. prof. M. Wysieńskiej

Zapraszamy do udziału

• Konkursy Rady Rodziców

• Rada Rodziców ogłasza konkursy:

1.  na najwyższą frekwencję w roku szkolnym 2019/2020

2.  na najwyższe wpłaty na rzecz Rady Rodzicóww roku szkolnym 2019/2020

TERMINY ROZWIĄZANIA KONKURSÓW:

* klasy TRZECIE
              termin podsumowania frekwencji
              oraz wysokości wpłaconych składek na Radę Rodziców
              upływa 17.04 2020 roku

* klasy PIERWSZE i DRUGIE
              termin podsumowania frekwencji
               oraz wysokości wpłaconych składek na Radę Rodziców

upływa 19.06 2020 roku

DLA  ZWYCIĘSKICH  KLAS  ATRAKCYJNE  NAGRODY

• II miejsce w koszykówce chłopców

• Reprezentacja III L.O. im.Gen. Józefa  Sowińskiego w koszykówce chłopców zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Wola.

W zawodach udział wzięło 18 szkół, przegraliśmy finał z Technikum im.Kasprzaka.

Serdecznie gratulujemy drużynie oraz trenerowi p. Błażejowi Rymarczykowi.

• RYMcerze - w naszym liceum

• Dzięki staraniom p.prof: Anny Skorupińskiej oraz Beaty Poliszczuk, w naszym liceum 10.01.2020 r. odbył się koncert zespołu RYMcerze.

"Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości."

• IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie

• IV Konkurs Piosenki o Warszawie

„Śpiewam Warszawie”

dla uczniów warszawskich szkół podstawowych i średnich

Regulamin:Konkurs_Piosenki_o_Warszawie.pdf​​​​​​​

• VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Teatrze

pod hasłem

„Teatr czasów wojny – polskie życie teatralne w latach II wojny światowej”

dla warszawskich szkół średnich

Regulamin: regulamin_MKoT.pdf

• Dni dawcy szpiku - DKMS

• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

w dniach 9,10 grudnia 2019 r. (10:45-12:00) na wembley, odbędą się dni dawcy szpiku - DKMS.

Zapraszamy pełnoletnich uczniów.

W akcję zaangażowani są absolwenci naszego liceum chcący pomóc chorej koleżance - Oliwii, absolwentce III LO.

• Korekta planu lekcji

• Uwaga !!!

od 8 stycznia 2020 r. nastąpi korekta w  planie lekcji.

Nowy plan dostępny jest tutaj.

• Żałoba w III LO

• Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego ucznia Mateusza Lenartowicza.

Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jozefa Sowińskiego

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• Miło nam jest poinformawać, że Dominika Pietruszewska z klasy 3a, 27 listopada 2019 r. odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy !!!