• Finał Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze

• Finał Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w 200. rocznicę śmierci pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej odbył się 12 marca 2021 r. III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie.

W finale wzięło udział sześciu uczniów (dwóch nie dotarło), którzy zakwalifikowali się w kategorii plastycznej.

Po rozwiązaniu testu w oparciu o znajomość życia i działalności św. Klemensa Hofbauera, wyłoniono zwycięzców:

1. miejsce - Franciszek Ignatowski z III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie

2. miejsce - Martyna Wesołowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej

3. miejsce - Anna Styrkowiec ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

Gratulujemy zwycięzcom.

Cieszymy się, że dzięki konkursowi uczestnicy przybliżyli nietuzinkową postać św. Klemensa Hofbauera, redemptorysty, apostoła Warszawy, patrona Wiednia oraz piekarzy i cukierników, oddanego wychowawcy młodzieży.