• mLegitymacja - warto ją mieć :) ferie za pasem !!!

• Drodzy uczniowie, zbliżają się ferie, przypominam, że nasza szkoła uzyskała już dostęp do uczniowskiej mLegitymacji.

Aby korzystać z aplikacji mObywatel należy posiadać profil zaufany.(aplikacja dostępna jest na system android i można ją pobrać ze sklepu Play)

Uczniowie, którzy chcą otrzymać mLegitymację proszeni są o wypełnienie wniosku oraz dostarczenia swojego zdjęcia w formie elektronicznej.

wniosek_o_m_legitymacje.pdf + zdjęcie należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten mDokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Poniżej przedstawiamy wzór takiej legitymacji..

• Święto Warszawy

• 21 maja 2019 r. w naszym liceum odbyło się wydarzenie kulturalne pn "Święto Warszawy" poświęcone historii naszego miasta. Rozstrzygnięto kokursy plastyczne i muzyczne, w których udział wzięli uczniowie wolskich liceów. Pomysłodawczymi p. prof. Małgorzacie Wysieńskiej oraz wszyskim uczniom, którzy wzięli udział i prszygotowali ten projekt serdecznie dziękujemy.

• Iberiada

• 23 maja 2019 r. gościliśmy Radcę ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii Pana Enrique Fraile Espías oraz Pana Marcina Siemdaja dyrektora Biura Promocji Gospodarczej w Polsce Regionu Andaluzji.Tego dnia w naszym liceum odbył się "Dzień Hiszpański", który zorganizowała p. Agnieszka Iglesias-Perez. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie. Pragniemy także podziękować młodzieży warszawskich liceów, którzy odwiedzili nasze liceum biorąc udział w konkursach zorganizowanych w ramach projektu WIE "Iberiada".Uczniowie naszej szkoły wystawili musical "Wild Cats" w języku hiszpańskim.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy.

• Matura z informatyki

sprawdzenie stanowisk komputerowych przed egzaminem z informatyki, będzie możliwe w piątek - 10 maja 2019  w godz. 11:00 - 12:00.

• Zebranie z rodzicami

• Szanowni Państwo, 9 maja 2019 r (czwartek) o godz. 17:30, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego odbędą się zebrania z rodzicami, na których zostanie podana informacja o ew. grożących ocenach ndst. na koniec roku szkolnego.

• Sadzenie drzew

• 26 kwietnia 2019 r. nasi maturzyści razem z innymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych Dzielnicy Wola – tegorocznych absolwentów posadzili drzewa w Parku Szymańskiego - róg ul. Elekcyjnej i ul. Wolskiej.