• Z życia szkoły

• Wydarzenia

• 19 kwietnia br. odbył się w naszym Liceum IV Dzień Hiszpański. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w quizie gramatycznym. Najlepsza okazała się Weronika Matyka z klasy IIc. I miejsce w konkursie plastycznym „Pokaż nam swoją Hiszpanię” zdobył Jakub Kaleta z klasy IIIa. Zaś mistrzem kulinarnym została Julia Załuska, również z klasy IIIa, która przyrządziła pyszną paellę.

Uczniowie świetnie bawili się również podczas szkolnej „Iberiady”, konkursu grupowego o charakterze znanej telewizyjnej „Familiady”. Punktem kulminacyjnym IV Dnia Hiszpańskiego było  przedstawienie teatralne z elementami flamenco „El Zorro”. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, pani Vice Dyrektor za wsparcie, a także Radzie Rodziców, dzięki której, w dużym stopniu przedstawienie doszło do skutku. Przede wszystkim jednak dziękujemy serdecznie aktorom za poświęcenie, chęci i włożony trud w przygotowanie spektaklu. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

18 kwietnia 2018 odbył się finał konkursu przeprowadzonego przy okazji obchodów ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA. Dwuosobowe zespoły z klas pierwszych i drugich rozwiązały test, który wyłonił zwycięzców. Gratulujemy wiedzy i życzymy wytrwałości we wcielaniu w życie zdrowych nawyków żywieniowych.

14 kwietnia 2018 odbył się w naszym liceum mecz koszykówki, rozegrany między absolwentami naszego liceum, a męską reprezentacją III LO. Absolwenci okazali się lepsi, ale mecz był energetyczny i jak to w sporcie bywa pełny niespodziewanych zwrotów akcji.

12 kwietnia br. w naszym Liceum odbył się finał II Warszawskiego Konkursu Języka i Kultury Hiszpańskiej „Hablo español y Conozco España” pod patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Wzięło w nim udział ponad 40 osób z 9 warszawskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie rozwiązywali test językowy oraz kulturowy. W części ustnej natomiast mogliśmy wysłuchać przygotowanych przez nich prezentacji dotyczących różnych aspektów kultury hiszpańskiej. Gościem honorowym był pan José Ramón Horrillo z Biura Radcy ds. Edukacji, który również był członkiem jury. Wśród pozostałych osób, oceniających prezentacje ustne byli: pani Patrycja Bakiera, pani Małgorzata Moskalewicz, pani Karolina Zielińska, pani Agnieszka Iglesias Pérez, pan Antonio Tomás Mayor oraz pani Dorota Gocolińska. Podczas części artystycznej mogliśmy obejrzeć wspaniały występ flamenco uczennic naszego Liceum, Karoliny Ostrowskiej, Martyny Pawlak i Aleksnry Rudnik, wysłuchać wiersza w języku hiszpańskim w wykonaniu Małgorzaty Aulak, a także znanej piosenki „Corazón Espinado” Carlosa Santany w wykonaniu zespołu The Doris i Moniki Grodek również z naszego Liceum. Ponadto odwiedzili nas przedstawiciele szkół językowych z Andaluzji.

Wyniki konkursu:

część językowa „Hablo Español”:

I miejsce – Marianna Turowicz XXXIV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela deCervantesa.

II miejsce – Pola Gawrońska – XXXIII LiceumOgólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika

III miejsce – Zofia Parol - XXXIII LiceumOgólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika

część kulturowa „Conozco España”:

I miejsce – Julia Wojtania - XXXIII LiceumOgólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernik

II miejsce – Klaudia Wronowicz i Jan Warszawski – III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego

III miejsce – Igor Urban i Filip Dawydzik - III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się tak dużym zainteresowaniem językiem i kulturą hiszpańską.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

W październiku bieżącego roku odbył się w naszym Liceum II Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat kultury krajów europejskich biorąc udział
            w różnych quizach. Odgadywali piosenki obcojęzyczne w konkursie "Jaka to melodia", prezentowali style taneczne różnych krajów, śpiewali piosenki w językach obcych. Ponadto wszyscy mogli spróbować przysmaków kuchni europejskich przygotowanych przez uczniów. Zaprezentowana została również sonda przeprowadzona w naszej szkole pt. "Iloma językami obcymi się posługujesz?".

Dziękujemy za przygotowanie i udział w tym Dniu i zapraszamy serdecznie za rok.

Poniżej fotorelacja.