• "Świąteczna Akcja Paczka 2018 r."

• 18 lutego 2019 r. odbyło się podsumowanie "Świątecznej Akcji Paczka 2018 r."

Nasi uczniowie oraz oraz p. Katarzyna Wysieńska-Załuga - opiekun wolontariatu, wzięli udzał w tym wydarzeniu.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy naszemu wolontariatowi oraz wszystkim tym, którzy wspomogli "Świąteczną Akcję Paczka 2018 r."

• Nowe biogramy w zakładce Izba Pamięci

zapraszamy do zapoznania się z nowymi biogramami naszych przedwojennych Ansolwentów, które znajdują się z zakładce Izba Pamięci.

Biogramy powstały dzięki zaangażowaniu naszego nauczyciela historii  p. Ryszarda Kozery.

Uzupełniono o niżej wymienionych naszych byłych uczniów:

- Aleksander Asztemborski

- Izaak Flancrajch

- Henryk Konieczniak

- Abram Dawid Korenstein

- Jan Nowakowski

- Władysław Nowik

- Stefan Młodkowski

- Emil Przybyłowski

- Henryk Szwarcberg

- Wacław Śmieszek

- Witold Waśniewski

- Salomon Weber

Kolejne biogramy pojawią się wkrótce.

Uwaga!

Przedstwione biogramy naszych przedwojennych Absolwentów nie są w ostatecznej wersji - są stale uzupełniane w miarę pozyskiwanych informacji.

Zachęcamy do zapoznania się losami naszych Absolwentów.

• ВАРШАВСКИЙ КОНКУРС ПЕСНИ

• III LO im. Gen. Sowinskiego

zaprasza do udziału

w Warszawskim Konkursie Piosenki Rosyjskiej

w ramach  IV Festiwalu Języka Rosyjskiego

ВАРШАВСКИЙ КОНКУРС ПЕСНИ

odbędzie się

6 marca 2019

• Konkurs plastyczny

• Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dotyczącym Hiszpanii.

Piękne krajobrazy, elementy kultury, niezwykła architektura, interesujące fiesty, symbole kraju mogą stanowić temat wiodący pracy plastycznej. Pomyśl z czym kojarzy Ci się Hiszpania. Przelej swoje wyobrażenia na papier i stwórz barwny obraz oddający charakter tego wyjątkowego kraju. Nie trzeba uczyć się języka hiszpańskiego, konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów III LO. Prace należy składać do 11.04.2019 r. do biblioteki szkolnej.Regulamin konkursu znajduje się na stronie szkoły w zakładce „Konkursy” oraz u pana Antonio Mayor. Zachęcamy do udziału!

• Rocznica

• W dniu dzisiejszym 1.02 - mija 75 lat od kiedy oddział Kedywu Komendy Głównej Armii Krajowej dokonał w Alejach Ujazdowskich w Warszawie udanego zamachu na generała Franza Kutscherę,

Uczestniczyło w niej 12 osób: w tym absolwent naszego liceum - Bronisław Pietraszewicz "Lot" - dowódca akcji.