• Matura 2018

• Szanowni Absolwenci,

po napisaniu egzaminu z języka polskiego (4.05.2018 r.) zapraszamy do sekretariatu po odbiór loginów i haseł, które umożliwią  sprawdzenie wyników matury w dniu 3 lipca 2018 r.

• Matura 2018

• Drodzy Absolwenci, przypominamy, że matury rozpoczynamy 4 maja 2018 r o godz. 9:00 - egzaminem z języka polskiego.

Całe Grono Pedagogiczne życzy Wam powodzenia na maturze.

Proszę zapoznać się z komunikatm ZTM i odpowiednio wcześniej wyjść z domu na egzamin.

• Zebranie z rodzicami i Rady Rodziców

• Szanowni Państwo, zebrania z rodzicami odbędą się 17.05.2018 r (czwartek) o godz. 17:30 - Zostaną na nich Państwo poinformowani o ewentualnych zagrożeniach ocenami niedostatecznymi, które mogą otrzymać uczniowie. Prosimy o obecność.

Ok. godz. 18:30 odbędzie się spotkanie Rady Rodziców. Zapraszamy

• Zakończenie roku szkolnego dla klas III

• Zakończenie roku szkolnego dla klas III - 27 kwietnia 2018 r. (piątek) - godz. 13:00 - średnia sala gimnastyczna, po głównej uroczystości spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach.

grafika ze strony www.mjakmama24.pl

• Korekta planu lekcji

• Szanowowni Państwo, w związku z odejściem klas trzecich, od dnia 7 maja 2018 r. będzie obowiązywał nowy plan lekcji.

Plan dostępny jest tutaj

• Apel Rady Rodziców

• Szanowni Państwo, zwracamy się z gorącą prośbą o wpłaty na rzecz Rady Rodziców.

Wpłacone środki wracają do Państwa dzieci w postaci nagród, zapomóg czy też np. wyposażenia szkoły (kanapy na korytarzach).

Pełna informacja dot. wydatkowanych środków dostępna jest w zakładce Rady Rdziców na stronie naszego liceum.

Gromadzone środki pozwolą nam na jeszcze większe wsparacie mlodzieży, na realizację ich pasji i zateresowań.Wystarczy wspomnieć teatr szkolny, zespół muzyczny czy też naszych sportowców.

Dziękujemy i zachęcamy Państwa do współpracy.

Przewodnicząca Rady Rodziców Eva Gołębiewska.

• Warsztaty "Chemia w małej skali"

• Chemia – wspaniała, a zarazem niezwykle wciągająca nauka. Zdumiewa nas w każdej swojej odsłonie. Doświadczenie jest jej nieodłącznym elementem. Nasze najbliższe otoczenie  skrywa wiele ciekawych substancji, z którymi można eksperymentować, ukazuje niebywałe reakcje chemiczne, których nie widzimy w szkole.  Właśnie  z taką chemią mieli do czynienia w dniach 17 i 18 kwietnia nasi maturzyści z klas 3f i 3g. W naszej szkole odbyły się warsztaty „Chemia w małej skali” Zajęcia miały za zadania wspomóc doświadczalnie nauczanie chemii. Eksperymenty niejednokrotnie wykonywane były z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym. Uczniowie pracowali z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększało bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejszało czas jego przeprowadzenia i umożliwiało dokładniejsze omówienie. Trzecioklasiści mieli mnóstwo zabawy jednocześnie przygotowując się do egzaminu maturalnego.

• Krwiodawstwo

• Szanowni Państwo, z dumą informujemy, iż nasi uczniowie w akcji krwiodawstwa w naszym Liceum oddali 10,43 litra krwi.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za ten odruch serca i podzielenie się tym najcenniejszym darem.