Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Szanowni Państwo, 20.11.2017 r. uczennica klasy 3A , Karolina Deja, odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Karolina Deja i Mazowiecki Kurator Oświaty - Pani Aurelia Michałowiska oraz I wicewojewoda Mazowiecki Pan Sylwester Dąbrowski.

Karolina Deja i Pani Agnieszka Dybcio-Husarzewska - z-ca dyrektora III LO.

Zdjęcia z uroczystości: Uroczystość wręczenia stypendium

Podsumowanie stu lat stołeczności Woli.

12.12.2016

Dnia 12 grudnia klasa 3g z Panem Markiem Czerniakiewiczem brała udział w uroczystej gali podsumowującej 100 lat stołeczności Woli. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie, którzy najbardziej wyróżnili się działalnością na rzecz lokalnej społeczności. Wśród nich jest nasz uczeń Piotr Jończyk.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

15.11.2016

15 listopada w Wyższej Szkole Menedżerskiej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendium otrzymał Szymon Niemirka z klasy 2g.
Serdecznie gratulujemy! III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego

Debata Oksfordzka

27.10.2016

27 października uczniowie klasy 2f spotkali się z rówieśnikami z XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza podczas debaty oksfordzkiej, która odbyła się w ramach projektu Licealna Akademia Wiedzy i Pierwszej Pomocy.

Uczniowie naszej szkoły bronili tezy Zniesienie gimnazjów to potrzebna reforma w Polsce. Pierwszym mówcą był Krystian Stefaniak, który postawił tezę i wygłosił wstępne przemówienie. Następnie Weronika Kozak rozpoczęła argumentację, jednocześnie rozwijając wcześniejsze słowa kolegi. Hanna Maliszewska przedstawiła kolejne trafne argumenty, zaś Ernest Pogodziński podsumował wypowiedzi poprzedników i wysnuł wnioski. Dzięki rzetelnym przygotowaniom i pomocy Pana Witolda Szypuły oraz Pani Małgorzaty Wysieńskiej uczniom klasy 2F udało się wygrać debatę i przejść do finału.

Tezą finałowego spotkania, które odbyło się 1 grudnia 2016, było stwierdzenie XXI wiek to czas pokolenia młodzieży kanapowej. Tym razem uczniowie III Liceum im. gen. Józefa Sowińskiego zmierzyli się z drużyną z XXIV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida. Przedstawili argumenty zaprzeczające postawionej tezie i wygrali z przewagą 7 punktów. Nagrodą było szkolenie z zakresu autoprezentacji i marketingu osobistego oraz puchar i liczne upominki.

Serdecznie gratulujemy merytorycznego przygotowania do debaty i zasłużonej wygranej. Licznie zgromadzonej publiczności dziękujemy za doping i wsparcie dla drużyny reprezentującej nasze liceum!

ul.Rogalińska 2
  • tel./fax (022) 632-07-53