• Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy ciepłych chwil spędzonych w gronie najbliższych,

radosnych spotkań oraz pełnego spokoju i radości czasu świątecznego.

Niech nadchodzący Nowy Rok niesie ze sobą wiele sukcesów, inspiracji i spełnienia marzeń.

Z wyrazami szacunku,

Dyrekcja i grono pedagogiczne.

• Przedstawienie uczniów klasy 1G "1 : 0 dla Nieba"

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole niebo i piekło zawrzało.

Uczniowie klasy I G pod opieką o. Macieja Nowaka CSsR przygotowali niebiańsko - piekielną rozgrywkę

wprowadzając wszystkich zebranych w magiczny i pełen cudów czas świętowania.

Uczniom klasy 1G oraz o. Maciejowi Nowakowi serdecznie dziękujemy.

Wesołych Świąt

• Konkurs o zdrowym żywieniu

• Szanowni PAństwo,

z przyjemnością informaujemy, że rozstrzygnięto konkurs o zdrowym żywieniu.

I miejsce zajęła uczennica klasy 1F Maja Antczak.

Pani prof. Annie Woch dziękujemy za przygotowanie a Mai oraz pozostałym finalistom gratulujemy.

• Charytatywny kiermasz świąteczny

• W ostatni czwartek t.j. 14 grudnia odbył się w szkole charytatywny kiermasz świąteczny.

Można było kupić pyszne ciasta i pierniczki, wziąć udział w loterii i wylicytować świąteczne ozdoby przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Cały dochód został przekazany Hospicjum Onkologicznemu św. Krzysztofa.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację kiermaszu.

Udało nam się zebrać sporą sumę, która wspomoże hospicjum w jego codziennym funkcjonowaniu.

Pani Katarzynie Wysieńskiej-Załudze oraz wszystkim, którzy właczyli się do tej szlachetniej akcji serdecznie dziękujemy.

• Gala II Warszawskiego Konkursu na Opowiadanie Bożonarodzeniowe El Cuento de Navidad

14 grudnia br. odbyła się w naszym liceum gala II Warszawskiego Konkursu na Opowiadanie Bożonarodzeniowe El Cuento de Navidad.

Konkurs objęty został patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, którego przedstawiciel, pan José Ramón Horillo Estrella był gościem honorowym gali.

Jury konkursu nagrodziło następujące osoby:

I miejsce - Wiktoria Ptak z CLXII Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów

II miejsce - Amelia Rycharska z III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego

III miejsce - Zuzanna Lament z III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Sowińskiego

Wyróznienie otrzymały:

Irene Rubio Szlendak z XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa oraz Oliwia Caban z III Liceum Ogólnokształcącego im.gen.Józefa Sowińskiego.

Galę konkursu uświetniły występy uczniów naszego liceum, wykonujących koledy w jezyku hiszpańskim, angielskim i polskim, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

• Spotkanie informacyjne WAT

• W dniu dzisiejszym 13.12.2023 r. odbyło się spotkanie informacyjne współpracującej z naszym liceum Wojskowej Akademii Technicznej.

Spotkanie prowadziło dwóch studentów w tym jeden absolwent naszego liceum. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów klas czwartych.

Serdecznie dziękujemy.

• Brąz w Mistrzostwach Warszawy w badmintonie dziewcząt

• Zakończyliśmy właśnie turniej dziewcząt w badmintona o Mistrzostwo Warszawy. Dziewczyny po bardzo trudnym turnieju rozgrywanym w Ursynów Arena wywalczyły brązowy medal.

Pierwszy w historii szkoły😉!

Skład zespołu:

Zofia Nowosielska, Aleksandra Zając i Nadia Glembin.

• Mistrzostwo Dzielnicy Wola w badmintonie dziewcząt!

• Mamy Mistrza Dzielnicy w badmintonie dziewcząt!

Nasze uczennice w składzie: Nowosielska Zofia z klasy 1c, Zając Aleksandra z 1d oraz Duszyńska Karolina z 3c reprezentowały szkołę w rozgrywanym 14 listopada 2023 r. turnieju o Mistrzostwo Dzielnicy Wola.

Po zwycięstwach w meczach eliminacyjnych pokonały w finale zespół z LX LO im. Stefana Żeromskiego 2:1.

O zwycięstwie zdecydował dopiero mecz deblowy.

GRATULUJEMY!

Będziemy reprezentować naszą dzielnicę na turnieju o Mistrzostwo Warszawy.

Trzymajcie kciuki!

• Hymn Polski

• W dniu dzisiejszym tj. 10.11.2023 r.o godz. 11.11 wszyscy nasi Uczniowie i Pracownicy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odśpiewali hymn państwowy.

• Samorząd Uczniowski

• 12 października 2023 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory na opiekuna samorządu.

Przewodniczącym SU został:

Franciszek Barański - klasa 3C

zastępcami wybrani zostali:

Krzysztof Burczyński - klasa 3C

Maria ZIelińska - klasa 2D

W wyniku wyborów opiekunem Samorządu Uczniowskiego został o. Maciej Nowak

Wybranym gratulujemy

• Podziękowania

• Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji obchodów jubileuszu 100-lecia naszego Liceum.

To dzięki Państwu, udało się godnie uczcić nasze wspólne święto.

• Msza Święta dziękczynna

• W pierwszym dniu uroczystości jubileuszu 100-lecia odbyła się Msza Święta w Kościele pw. św. Klemensa Hofbauera w Warszawie, odprawiana przez Kardynała Kazimierza Nycza.

W mszy udział wzięli unczniowe, nauczyciele oraz absolwenci naszego liceum.