• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

miło nam poinformaować, że nasza Uczennica Bozhena Barnetska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministów, które odebrała z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy :)

• I Warszawski Konkurs - Opowiadania Bożonarodzeniowego „El Cuento de Navidad”

• W piątek 9 grudnia 2022 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w I Warszawskim Konkursie Opowiadania Bożonarodzeniowego „El Cuento de Navidad” oraz koncert kolęd
              i muzyki świątecznej w wykonaniu uczniów naszego Liceum. Dostaliśmy wiele pięknych prac, historii wzruszających, radosnych, pełnych nadziei i dobra. Laureaci konkursu to:
              I miejsce – Maja Milewska, III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego
              w Warszawie

II miejsce – Barbara Burzyńska, XLIX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Johanna Wolfganga Goethego w Warszawie

III miejsce – Wiktoria Ptak, Zespół Szkół nr 128 w Warszawie

Podczas koncertu odwiedzili nas również „Trzej Królowie”, którzy mieli dla naszej publiczności słodki upominek oraz wręczyli nagrody w szkolnym Konkursie Talentów. I tak:

I miejsce zajęła Zofia Siwołowska, kl. IVG

II miejsce zajął Wiktor de Leon, kl. 1C

III miejsce zajęła Aleksandra Piotrowska, kl. 1H

Nagrodę publiczności otrzymała Aleksandra Piotrowska, kl. 1H

Dziękujemy uczniom, że otworzyli przed sami swoje dusze artystyczne i podzielili się swoimi talentami.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć kolędy i piosenki świąteczne w języku hiszpańskim, polskim i angielskim.

Galę zwieńczyła tradycyjna polska kolęda „Bóg się rodzi”. Po uroczystości zaproszeni goście mieli okazję spróbować tradycyjnego hiszpańskiego świątecznego ciasta „El roscón de Reyes”, które przygotował Bartosz Damieszko z kl. IVC.  Galę poprowadzili uczniowie: Milena Czaplicka i Przemysław Działa z klasy IVH. Jeszcze raz dziękujemy za wprowadzenie nas w piękny, nostalgiczny, świąteczny nastrój.

• Akcja krwiodawstwa

9 grudnia 2022 r. w naszym Liceum odbyła się akcja krwiodawstwa.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji.

• Symulacja rozprawy sądowej

• W ramach zajęć zarys prawa, uczniowie klas: 2C i 3C brali udział w symulacji rozprawy sądowej.

Symulacja rozprawy nt."HEJT, PRZEMOC, AGRESJA,CZYLI UPORCZYWE NĘKANIE I ZNIEWAŻENIE"

PROWADZĄCY:SSR ARKADIUSZ KRUPA.

Zajęcia zorganizował Uniwersytet Szczeciński Wydział Prawa i Administracji, Klinika Prawa WPiA.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję, podczas której, wyjaśniano wszelkie niuanse rozprawy sądowej.

Dziękujemy młodzieży za zaangażownie a Panu SSR Arkadiuszowi Krupa za sprawne przeprowadzenie symulacji rozprawy i wyjaśnienia poszczególnych jej etapów. Pani dr Aleksandrze Klich z-cy kierownika Kliniki Prawa WPiA US ,  za wsparcie, pomoc i realizację tego przedsięwięcia.

Serdecznie dziękuję w imieniu dyrekcji, Pani Ewy Jarockiej - nauczycielki zarysu prawa jak i uczestniczącej w lekcji młodzieży.

• Plan lekcji - korekta

zamieszczamy korektę planu lekcji na rok szkolny 2022/2023.

Plan obowiązuje od 7 listopada 2022 r.

Plan dostępny jest:  PLAN LEKCJI.

Uwaga !!!

Plan lekcji może ulec zmianie.

• Informacja z otwarcia ofert

przedstawiamy informację z otwarcja ofert w postępowaniu prowadzonym pod nazwą:

Przebudowę budynku związana z budową wentylacji mechanicznej i instalacji klimatyzacji w salach  dydaktycznych i w pomieszczeniach administracji budynku.

Informacja_z_otwarcia_ofert.pdf​​​​​​​

• Odpowiedzi na pytania

• odpowiedzi na pytania dot. Przebudowy budynku związanej z budową wentylacji mechanicznej i instalacji klimatyzacji w salach dydaktycznych i w pomieszczeniach administracji budynku III LO im. gen. Józefa Sowińskiego przy ulicy Rogalińskiej 2 Warszawie

Odpowiedzi na pytania

• Sukces naszej uczennicy !!!

mamy zaszczyt ogłosić, że Olga Składanek z klasy 1A zdobyła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wypracowań w Języku Hiszpańskim "Giner de los Rios" organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce we współpracy z Ministerstwem Turystyki, w kategorii szkoły średnie z językiem hiszpańskim jako drugim językiem obcym.

Olga odebrała swoją nagrodę, jaką jest tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w jednej ze szkół językowych na Costa Blanca, bezpośrednio z rąk komitetu honorowego pod przewodnictwem ambasadora Hiszpanii w Polsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

• Matura z informatyki

• Uwaga !

Zdający egzamin maturalny z informatyki, proszeni są o przyjście do szkoły 19 maja 2022 w godz. 14:00-15:00 celem sprawdzenia stanowisk komputerowych zgodnie z procedurami. Proszę zgłaszać się do Pana prof. Sebastiana Sznaudera.

• Zmiana planu lekcji

w związku z odejściem klas maturalnych od 1.05.2022 następuje zmiana planu lekcji.

Aktualny plan lekcji dostępny jest tutaj.