• "Wysienki" zapraszają

• Zespół Teatralny "Wysienki" zapraszają 8 listopada 2018 r. (czwartek) godz. 18:30 na premierę spektaklu "Dusza w kamieniu zaklęta.

Zapraszamy rodziców i wszystkich, którzy zechcą podziwiać kunszt naszego zespołu teatralnego.

• 100-lecie Niepodległości

• 29 października nasi uczniowie uczestniczyli w gali podsumowującej działania szkół wolskich na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Gala odbyła się w Teatrze na Woli. Uczestniczyli w niej m.in.:

p. Wanda Traczyk-Stawska uczestniczka powstania warszawskiego, przewodnicząca Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy, władze dzielnicy Wola, uczniowie szkół wolskich oraz zaproszeni goście.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

• Nauczyciel na medal

miło mam jest poinformawać, że Pani Dorota Gocolińska, została nominowana do nagrody najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w Warszawie. Jest to już trzecia nominacja naszego nauczyciela.

Pani Dorocie serdecznie gratulujemy !

• Sukces drużyny chłopców piłki ręcznej

pod kierunkiem p. Joanny Zarzyckiej, drużyna męska piłki ręcznej, zajęła II miejsce w mistrzostwach dzielnicy Wola m. st. Warszawy w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy !!!

• Wyniki wyborów do SU.

• 16 października 2018 r. odbyły sie wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory na opiekuna samorządu.

Przewodniczącym SU został:

Cezary Huszcza - klasa 2a

zastępcami wybrami zostali:

Weronika Matyka - klasa 3c

Emil Wacławik - klasa 3d

W wyniku wyborów opiekunem Samorządu Uczniowskiego został o. Maciej Nowak

Wybranym gratulujemy

• Nauczyciel na medal

miło mam jest poinformawać, że Pani Marzena Panusz została nominowana do nagrody najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w Warszawie. Jest to druga nominacja naszego nauczyciela.

Pani Marzenie serdecznie gratulujemy !.

• Dar Absolwentki

• Pani Ewa Durak (matura 1975) podarowała tarcze szkolne noszone w latach 70 XX w przez uczniów.

Naszej Absolwentce serdecznie dziękujemy.

• Mecz towarzyski w piłkę nożną

• 19.10.2018 na naszym nowootwartym boisku, odbył się mecz towarzyski w piłkę nożną z reprezentacją Liceum im. Stefana Żeromskiego. Gra toczyła się w przyjaznej atmosferze, jednak zakończyła się dla nas przegraną 6:4. Nie przejmujemy się wcale, ponieważ drużyna trenera Rymarczyka dopiero zaczyna szlifować formę przed sezonem, a wygrane dopiero przed nami.

• Wybory Rady Rodziców

• W dniu 18 października 2018 r. odbyły się wybory Rady Rodziców - rok szkolny 2018/2019.

PREZYDIUM RADY RODZICÓW:

Przewodnicząca

Eva Gołębiewska (kl.2b)

Wiceprzewodnicząca

Marzena Ostrowska (kl.3a)

Sekretarz

Mariola Figat (kl.2h)

Skarbnik

Honorata Zielińska-Ochman (kl.2f)

Członkowie:

Jolanta Lasota (kl.1b)

Wiesław Skorbiłowicz (kl.2b)

KOMISJA REWIZYJNA:

Przewodnicząca:

Anita Maciejko (kl.2d)

Sekretarz:

Katarzyna Oleksiewicz (kl.1g)

Wybranym serdecznie grautulemy i liczymy na owocną współpracę dla dobra całęj społeczności szkolnej.

• Nauczyciel na medal

miło mam jest poinformawać, że Pani Agnieszka Iglesias-Perez została nominowana do nagrody najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w Warszawie.

Pani Agnieszce serdecznie gratulujemy !.

• Medale KEN

z dumą informujemy, że nasi nauczyciele:

Pani Bożenna Krupe

Pani Małgorzata Wysieńska

oraz Pan Ryszar Kozera

zostali odznaczeni Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy.

• Międzynarodowy projekt eTwinning

• W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z klas 1 A i 1C wezmą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning  „Viva el arte culinario y la vida sana”. Partnerami  są szkoły z Hiszpanii, Cypru, Francji, Islandii i Włoch. Jest to projekt kulinarny promujący zdrowe odżywianie, jak również  aktywny , zdrowy tryb życia. Projekt realizowany jest w języku hiszpańskim.

• Izba Pamięci - nowe wpisy

dzięki staraniom p. Ryszarda Kozery - naszego nauczyciela histoii, w zakładce Izba Pamięci pojawiły się nowe informacje o naszych Absolwentach :

p. Zygmunt Pękała

p. Kazimierz Hryniuk

p. Witold Leon Babski

p. Kazimierz Stanisław Kowalczyk

p. Mieczysław Borkowski

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami.

• Dzień języków obcych

• W dniu wczorajszym t.j. 9.10.2018 r. w naszym liceum odbył się DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

Wśród atrakcji były:

- Konkurs: "Jaka to melodia?"

Prezentacja stolików na długiej przerwie, degustacja potraw

Scenki w językach obcych

- Kahoot o różnych językach świata

-. Quiz kulturowo - językowy

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie tego wydarzenia.

• "Młodzież dla armii"

• Publikujemy otrzymane od Stowarzyszenia Absolwentów Liceów Wojskowych "SALW-a" materiały archiwalne dot. naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy za przesłany dokument.

• Integracja - Sielpia

• 1-3 padziernika klasy pierwsze wyjechały do Sielpi na obóz integracyjny.

Publikujemy kilka zdjęć z tego wyjazdu.Więcej fotografii na szkolnym Facebooku.