• Dzień otwarty

• Szanowni Państwo, :spotkanie informacyjne dla gimnazjalistów odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

Informacje dotyczące naboru znajdziecie Państwo w zakładce :

• UWAGA !!! Konkurs

• Ogłaszamy konkurs na film reklamowy dot. jubileuszu 95-lecia szkoły (15-25 sec). Główną narodą będzie emisja nagrodzonego filmu przez 2 tygodnie na monitorach zainstalowanych w tramwajach warszawskich. Filmy prosimy dostarczyć do 13.04.2018 r do drektora Grzegorza Mazura. Specyfikacja techniczna filmu dostępna jest u dyrektora. Zapraszamy do udziału w konkursie.

• "Wizyta Starszej Pani" - premiera

• Kulminacją Międzynarodowego Dnia Teatru była premiera "Wizyty Starszej Pani" Friedricha Durrenmatta, w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego "Wysienki" pod kierunkiem Pani prof. Małgorzaty Wysieńskiej.

Dziękujemy i liczymy na kolejne przedstawienia.

• Akcja Honorowego Krwiodawstwa

• W dniu dzisiejszym w naszym Liceum odbywa się akcja Honorowego Krwiodawstwa. Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy podzielili się tym najcenniejszym darem.

• Międzynarodowy Dzień Teatru w III LO

• Przedstawiamy fotorelację z Międzynarodowego Dnia Teatu w naszym Liceum. Miło było nam gościć Panią Grażynę Orzechowską-Mikulską - z-cę Burmistrza Dzielnicy Wola oraz Panią Mariolę Zielińską - Naczelnika Wydziału Oświaty naszej dzielnicy.

• Weronika Matyka - delegatem um w Kijowie

• W dniach 13-16 marca 2018 roku, uczennica naszej szkoły, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy- Weronika Matyka była delegatem urzędu m.st. Warszawy i przedstawicielem młodzieży na spotkaniach w Kijowie na Ukrainie. Młodzież wraz z urzędnikami Warszawy i Kijowa przygotowywała projekt międzynarodowy, który rozpocznie się w Warszawie na początku roku szkolnego 2018/2019. Weronika brała udział w spotkaniach z władzami Kijowa, z uczniami najlepszych ukraińskich szkół, czy z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających z lub dla młodzieży. Ponadto miała przyjemność obejrzeć „Jezioro Łabędzie” w Ukraińskim Balecie Narodowym.

Rangę wydarzenia podkreśla fakt, że w tej samej delegacji uczestniczyli:

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy- pan Mirosław Sielatycki, Naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Śródmieście- pan Łukasz Kasprzak, Panie Dyrektor trzech warszawskich szkół zawodowych oraz doradca MRW- pani Agata Gos.

• Pielgrzymka maturzystów

• 15 marca 2018 odbyła się pielgrzymka chętnych uczniów klas trzecich na Jasną Górę. Organizacją zajmują sie nasi katecheci o. Maciej Nowak i Pan Marek Żylak

• Podziękowanie

• Pani Katarzynie Wysieńskiej-Załudze dziękujemy za zgłoszenie naszego liceum i naszych uczniów do projektu "Lekcje z ZUS".

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• Program Międzynarodowego Dnia Teatru

w III Liceum Ogólnokształcącym im.gen.Józefa Sowińskiego

26 marca 2018 r. godz.11.00

1. Piosenka Teatr musi grać.

2. Otwarcie imprezy, powitanie gości

3. Krótka informacja o Międzynarodowym Dniu Teatru

4. O konkursach teatralnych w latach poprzednich – poznajemy warszawskie teatry

5. Informacja o wynikach Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o teatrze, wręczenie nagród